Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Mortalna ekstirpacija pulpe

Josipa25011994

Pozdrav..prije tjedan dana zabolio me je zub 7 ali nije bila jaka bol,u srijedu dolazi do sve jace boli zuba sa upaljenim mesom oko njega. Posto sam trudnica u 8 mjesecu trudnoce nisam smjela nista nego lupocest i obloge sam stavljala. U petak se javljam zubaru koji mi zub otvara cisti karijes i vidi da je upala te na to stavlja lijek i zatvara zub..po dolasku kuci zub sve vise i vise boli te se javljam drugom zubaru koji mi ga otvara i ostavlja takvoga gdje pocinje krvarenje i jos vec bol zuba. Zatim zub zatvara lijekom i bude bolje.
Navecer zub pocinje boliti i jutros se javljam zubarici koja mi otvara cisti,vadi zivac,mjeri kanale i radi mortalnu ekstirpaciju pulpe sa chlumsky i cavit. Zub zatvara..zub i dalje boli i na dodir i ovako.
Moje pitanje je dali je normalno da to tako boli posto sam trudnica strah me je da se ne pretvori u neku vecu upalu.
I koliko dugo ce ta bol trajati?
Hvala

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,
radi se o normalnom razvoju dogđaja, te bi bol trebala biti bitno manja nakon 3 dana.