Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Most

Martina

Pitanje :
Da li je stanje zubne kosti vazno kod ugradnje mosta ili je samo vazno kod ugradnje implantata.
Npr. kod mene je zbog paradontoze na jednom zubu ostecena zubna kost tj. zub je izvaden ali kost se povukla tj. ostala je velika rupa.

Hvala

dr.sc. Silvana Jukić

Kod mosta u prostoru gdje nedostaje zub nije važno stanje kosti, osim ako defekt nije prevelik pa je teško estetski izvesti nadomjestak. U takvim slučajevima se na most nadograđuje dio koji bojom imitira zubno meso.