Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Oticanje odmah po zatvaranju zuba

Mila Kan

Poštovani,
imam problem sa donjom šesticom. Nakon svih urednih kontrola kreće mi bol u zubu i lagano naticanje. Javljam se zubaru,dobivam antibiotike, radimo ortopan, na njemu se ne vidi bas ništa što bi moglo uzrokovati navedeno stanje. Otvaramo zub, zub je po njezinim riječima živ, umrtvljuje mi živac i čisti kanale. Od tad svaki put čim ga zatvori, a to je pokušala 2 puta, lagano zatvaranje, ne plomba, zub već isti dan navečer reagira velikom boli i oticanjem ispod čeljusne kosti. Ona više ne zna što da radi i predlaže vađenje. Molim za savjet ako se ikako može spasiti zub, što da radim, trenutno je otvoren i u njega stavljam vatice samo kad jedem.

Mila Kan

Poštovani,
baš Vam hvala na brzom odgovoru.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

prvo se ispričavam na velikom kašenjenju, danima nisam bio uz kompijuter zbog poslovnog puta.

Predlažem Vam da potražite specijalistu endodoncije ili nekog koji se ozbiljnije bavi istom.
Mislim (uz nedostatne inforamcije), da se ne radi o zubu koji je potebno izvaditi.
Dentalna medicina je vrlo konkretna struka, koja za određene probleme nudi određena riješenja.
Dakle ako netko ne zna o čemu se radi, terapija nije vađenje zuba.
Zubi se vade kada znamo o čemu se radi i kad nema drugog rješenja ili je to rješenje najbolje.