Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

parodontoza

Neven

Postovani,

da li se parodontoza moze izlijeciti laserom ako su dzepovi dubine 10 mm ili se mora obaviti otvorena kirtaza zubnog mesa.
Koje metode su jos moguce jer me je strah operacije.
Koliko kosta laserska terapija u privatnim ambulantama
i da li se upoce primjenjuje?

Hvala

Ako netko ima iskustva sa laserskom terapijom neka se napise par rijeci.

dr.sc. Silvana Jukić

Laserska terapija parodontitisa se provodi prema mojim saznanjima jedino u smislu biostimulacije. Samo uklanjanje tvrdih i mekih naslaga, što je najvažnije u terapiji tih stanja provodi se klasičnim putem, ultrazvukom i ručnom kiretažom koja može biti otvorena i zatvorena (bez operativnog zahvata). Uklanjanje kamenca i plaka tvrdim laserima za sada je u eksperimentalnoj fazi.