Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Plavo siv zub

Kuglicaa

Postovanje,na gornjoj vilici zadnji kutnjak sedmica je vec par godina dobio boju.Polovica zuba je plavkasto sive boje.Inace zub ima metalnu plombu vec sigurno 10-15 godina.Od jucer kako sam zaspala na toj strani sa rukom ispod ruka je valjda pritisnula na zub i osjetim kao neki pritisak u zubu.Molim za vase misljenje dali je taj zub obolio kad ima takvu boju pa ga treba izvaditi ili je to jednostavno takav zub.Posto sam uplasena malo sam ga jutros dirala pa ga sada i osjetim.Lp

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Zub može promjeniti boju, zbog amalgamskog ispuna, ili češće zato jer mu je odumrla zubna pulpa.
Potrebno je otići stomatologu da provjeri dali je zub vitalan.
Ako je moguće je promjeniti ispun sa ispunom u boji zuba, ako nije potrebno je napraviti liječenje zuba, unutarnje izbjeljivanje i estetski ispun.
Ovo svakako samo po sebi nije situacija za vađenje zuba.