Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Savjet za zubno meso

nara27

Poštovani, koristim Sensodyne pastu za zube već duže vrijeme ali ne primjećujem da mi pomaže. Osjećam bol zubnog mesa na vruće i hladno. I to ne na vodu iz frižidera,nego čak i na vodu sobne temperature. Sladoled da i ne spominjem. Zubi mi nisu pokvareni,kamenac redovito čistim. Koristim konac za zube redovito. Imate li kakav savjet za mene? Hvala.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Prosjetljivost zubnih vratova je jedan od najčešćih i najednostavnijih problema u dentalnoj medicini.
Na žalost ponekad struka za njega nema trajno rješenje.
Prva linija borbe su paste za preosjetljive zube, za koje ste rekli da Vam ne pomažu.
U nekim ordinacijama možete dobiti profesionalna sredstva za borbu protiv preosjetljivosti u vidu laka ili udlaga.
Kao najučinkovitija metoda danas se smatra premazivanje zubnih vratova athezivom, ponekad u kombinaciji sa tekućim kompozitom.