Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Šestice kod šestogodišnjeg djeteta

JO81

Poštovani,
imam šestoipolgodišnju djevojčicu kojoj su izrasle sve šestice. Na posljednjem stomatološkom pregledu zubarka je otkrila karijes na gornjoj šestici koji je, po njenim riječima na dentinu. Međutim pregledom ostalih šestica, pogotovo donjih, utvrdila je da su zubi u sredini (fisura) mekani. U fisuru zuba je mogla ugurati tanki dio sonde za pregled zuba (mislim da se tako zove instrument). Na istim zubima nije vidljiv karijes (meni) . Zubarka je rekla kako se radi o lošijoj mineralizaciji zuba i kako će zub imati karijes. Na obje donje šestice je stavila ispun fuji ix. Je li ovo opravdan postupak? Je li trebala možda preporučiti nešto što bi doprinjelo mineralizaciji zuba i sačekati kako bi zaključila tako nešto? I kakav je to ispun fuji ih?
Hvala Vam!

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

radi se o opravdanom postupku.
Fuji je materijal od staklenog ionomera koji se primjenjuje u ovakvim situacijama.