Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Vađenje živaca - anestezija?

Distance

Poštovani molio bih Vas pomoć,

nakon nekoliko dana zubobolje i zavaravanja da je u pitanju umnjak, danas sam otisao zubarici, te je ispalo da pod plombom imam gangrenu. Zubarica je otvorila zub, ustvrdila da su neki zivci mrtvi, a neki živi, valjda kako sam bolno reagirao na dodir jednih, a drugih ne, i pocela iglom koliko sam upoznat time, cistiti kanale, ili vaditi zivce? Imao sam osjecaj kao da cupa nesto van. Nakon toga, me uzasno boli taj zub i glava. Kako je ona sve to brzo napravila, nisam stigao nista ni pitati, jer je guzva bila ogromna a i moja bol, zakazala mi je samo termin za par dana.

Zanima me, posto mi je termin sat vremena prije seminara na faksu, koji moram drzati, moze li se ta procedura obavljati pod anestezijom, jer znate i sami da je izuzetno bolno, a tako smusen ne mogu ni funkcionirati kasnije.

Doc. dr. sc. Silvana Jukić Krmek, dr. med. dent.

Procedura se moze svakako provoditi pod anestezijom. Zamolite svog stomatologa i mislim da nece biti problema.