Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

zdrav zub taman??

Majax985

Postovani!
Imam veliki problem s lijevom gornjom dvojkom,naime ona je u roku od para dana potamnila iz cista mira.Zub nije pretrpio nikakvu traumu,udarac niti neki zahvat stomatoloski da bih mogla utvrditi zasto.Takodjer iznad zuba desni su mi natekle i malo bole i crvene su,ali samo na podrucju iznad tog zuba,a pomalo i osjecam tu dvojku,ne bol nego je doslovno osjecam.Bojim se paradentoze uzasno,postoji li mogucnosti da je imam i zbog cega je taj zub mogao potamniti tako brzo.Unaprijed hvala.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Radi se o nekrozi zubne pulpe s upalnim procesom na vrhu korijena.
Potrebna Vam je endodontska terapija, te unutarnje izbjeljivanje zuba.
Ovo nema veze s parodontitisom, pa se nmorate bojati.