Oralna patologija

Beli jezik

Eliz

Vec duze vreme imam problem sa belim jezikom. Nocu imam osecaj loseg ukusa u ustima i peckanje.Bela skrama na jeziku i uopste je sasvim beo jezik. Laboratorijski nalaz je :bez patogene flore, ali sam primala terapiju i nalaz je nakon ponavljanja bio negativan.Koristila sam nakratko daktanol gel,nistatin,gencijanu,hidrogen za ispiranje. Nakon ponovljenog negativnog lab. nalaza sam prestala sa terapijom , medjutim simptomi bolesti su ostali. Jedno vreme sam pila lekove za zeludacne probleme i simptomi se nisu promenili.Hvala

Prof. dr. sc. Dolores Biočina Lukenda, dr. med. dent.

Poštovani,
nemoguće mi je na tamelju vašeg pisanog opisa simptoma točno reći o čemu se radi. Svakako bi preporućila pregled specijaliste oralnog patologa. Bez dobrog klinčkog pregled uz podrubnu anmnezu i potrebnu laboratorijsku obradu nemoguće je u pojedinim slučajevima utvrditi da li se i o kakvoj oralnoj bolesti radu.