Oralna patologija

Boli li kiretaža???

Krešo

Borim se sa gingivitisom i paradentozom...
Sutra me očekuje prvi od 4 tretmana kiretaže kod paradontologa!
Znam da se to izvodi pod lokalnom anestezijom ali.... kažu ljudi da to bez obzira na lokalnu anesteziju dosta boli pa me interesira kakva su iskustva i ima li tko da mi, bez ustručavanja kaže ako boli da jel... boli....

Hvala!!!

Doc. dr. sc. Dolores Biočina-Lukenda

Poštovani,

ljudi kažu "i ovo i ono", sve su to samo osobna iskustva i stavovi.

Prva činjenica je da je kireatža terapijski postupak koji se izvodi isključivo pod loklnom anestezijom čija je svrha sam postupak učiniti bezbolnim.
Druga činjenica je da je to Vaš parodont i Vaša kost i ne možete se prema tome odnositi kao da je nešto strano i da se to ne događa Vama, prema tome neizbježan je osječaj da se Vama nešto radi, ali ne boli.
Na karju sve ovisi o o Vašoj percepciji i prihvačanju liječenja, terapijskog postupka i izgrađenom stavu prema samom pojmu boli.

I na kraju nemate se čega bojati, sve će biti uredu, postupci kiretaže će se završiti a Vi ćete biti zadovoljni jer ste konačno dobili "borbu", kako sami navodite, s gingivitisom i paradentozom.

Krešo

Hvala Vam puno na odgovoru!
Eto prošla je i ta prva kiretaža i moram priznati da to stvarno ništa ne boli, istina, osjeti se da se nešto radi po zubima, čak je i malo neugodan osjećaj jer čovjek stalno misli da će mu iščupati zub ali ne boli ništa....
jedino su kasnije kad lokalna anestezija popusti zubi osjetljivi i boli ali i to prođe...
Moja prva kiretaža je prošla odlično!!!

Hvala i ljudi.... nemojte se bojati i nemojte slušati raznorazne scarry priče happy