Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

Mobilni aparatić više ne pomaže

siobhan

2000. godine izvadila sam četvorke (na gornjoj i donjoj čeljusti) zbog toga što imam malu čeljust, a velike zube (trojke su mi prelazile preko dvojki). Ortodontica mi je rekla da će mi se uz pomoć mobilnog aparata nakon nekog vremena popuniti rupe i da neće bitit potrebno vaditi osmice kad jednog dana izrastu. Već osam godina nosim aparatić i više ne vidim nikakve koristi od njega. Trojke su sada na svom mjestu, ali još uvijek mi se vide rupe kad se smijem. Zagriz mi je katastrofalan. U zadnje vrieme zubarica mi govori da ću morat vaditi i osmice (na gornjoj čeljusti su mi vani do pola, a na donjoj su tek izbile na površinu), bez obzira na to što nemam četvorki. Imam 19 godina i nisam baš oduševljena pri pomisli da moram nositi fiksni aparatić. Ima li smisla nastaviti nositi mobilni aparatić? Je li moguće da mi se popune rupe uz pomoć njega? Je li moguće da osmice poguraju zube i da se popune prazna mjesta? Zar je baš nužno vaditi osmice, kad sam već jednom izvadila sve četvorke?
Unaprijed zahvalna!

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Sumnjam da se problem zagriza a pogotovo malih preostalih rupa može riješiti bez fiksnog aparatića... Prije svega bi naglasio da je osam godina predugo trajanje za bilo koji oblik ortodontske terapije. Odlukom o nošenju fiksnog aparatića skratili bi si vrijema ne maksimalno 3 godine i rezultat bi bio vrlo zadovoljavajući. Stoga preporučam da se stvar ozbiljno preispita i razmisli o prednostima koje nude fiksni aparatići te bez obzira na trenutni otpor odluči o najprihvatljivijoj vrsti fiksnog aparatića te konačno završi terapija....
Ja nudim i kompletno nevidljiv apratić s nutarnje strane zuba koji se zove LINGVALNI APARATIĆ i sve je uglavnom iza zuba, a ugodan je za nošenje. Unatoč prisustvu raznih komentara na raznim forumima koji idu od super dobro do totalno loše predlažem da se konzultirate s ortodontom koji Vam može jasno i artikulirano približit prednosti i nedostatke od funkcije do estetike svakog pojedinog fiksnog aparatića i omogućit da konačno završite svoj tretman. dr. Aleksandar Gulin, 091 4854601