Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

Vađenje umnjaka-kod redovnog stomatologa ili operacija?

cyber321

Poštovani!
Imam 21 godinu i zubarka mi je preporučila da se naručim radi vađenja umnjaka kako svojim daljnjim rastom ne bi pravili gužvu i pomicali ostale zube.Zanima me da li se vađenje umnjaka može obaviti kod zubara ili je potreban kiruški zahvat pod lokalnom anesteziom.Umnjaci su narasli otprilike do pola i normalno rastu.Tako bar izgleda.
Unaprijed hvala.

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Odluku o vađenju umnjaka kod stomatologa ili kod oralnog kirurga ne donosi pacijent već njegov stomatolog na osnovu kompleksnosti problematike i naravno eventualnih komplikacija koje se predviđaju zbog položaja i oblika zuba. Ukoilko ne izgleda kompleksno onda je jasan i logičan slijed događaja da to obavi Vaš stomatolog, no ovisno o njegovoj manualnoj spretnosti i iskustvu apsolutno je legitimno pravo svakog stomatologa da Vas uputi oralnom kirurgu. Stoga obrtite se svom stomatologu i zajedno donesite pravu odlukuhappy
Srdačan pozdrav

Terina

Poštovani,

Pukao mi je umnjak (gore desni) i otišla sam na hitnu. Doktor/zubar mi je zub izvadio no pukao je ostao je komadić. Doktor je rekao da on ne smeta i neka ga ostavim.
Da li je to točno?
Dali mogu ostaviti komadić zuba bez brige da ću imati kasnije problema?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Terina