Stomatološka protetika

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

upala ili...

lejlanadina

Postovani dr.molila bih za savjet,ima vec mjesec dana boli me polovina gornje i polovina doljnje vilice,imam na dva zuba po 2 tackice ali nije bas za popravljanja jer sam bila na kontroli prije 3 mjeseca i dr. mi je rekao da je sve u redu.Par dana me boli pa par ne boli,pa bih molila za vas savjet sta da radim,ili o cemu je rijec?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Bol koju osječate može i ne mora biti od zuba.
Prilično mi je teško postavljati dijagnozu preko interneta.
Dakle ako problem ne prolazi ili se pojača posjetite svog liječnika.

ajojajoj

poštovani dokore.. ja sam prije tjedan dana stavljala navlake na zube tj na 4 zuba i stalno me boli meso oko zubi pa me zanima jel to tako treba da bude ili je meni samo čudan taj osjećaj novoga u ustima...

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Moguće da se radi o dva problema:
1. Ili je još uvijek prisutna preosjetljivost zubnog mesa koja će proći s vremenom (nekoliko tjedana)
2. Druga opcija je da je došlo do povrede biološke širine, tj. da su rubovi krunica preduboko u zubnom mesu te predstavljaju iritaciju istog.
Terapija je u drugom slučaju je skidanje postoječih krunica te izrada novih u adekavatnom odnosu prema parodontu.

ajojajoj

hvala Vam na odgovoru.. a zanima me jel postoji nešto za ublažavanje te "upale " ili možda neke tablete... jer stalno osjećam tu bol koja zna biti nekad i nepodnošljiva

Dean Cekić, dr. med. dent.

Gengigel.

Miir

Poštovani, već pet dana osjećam veliku upalu i bolove na donjoj čeljusti na mjestu gdje bi trebao biti umnjak. 43 su mi godine pa nisam sigurna jeli moguće da se radi o izrastu tog zuba? Bolovi su došli do te mjere pečenja, nateknuća iznutra mesa i dijela obraza, bolovi se šire na grlo i uho, da sam dva dana jedva mogla otvarati usta i pričati. Koristim propolis za to ali ne pomaže puno. Molim vas savjet. Hvala.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

stanje koje opisujete je vrlo ozbiljno, bez obzira koji mu je uzrok.
Što prije posjetite stomatologa.