Kontracepcija

Menstruacija nakon korišenja pilula za dan poslije

Megga

Poštovana dr.!

Menstruaciju sam imala 05.04., 11. dan (15.04) sam popila 3x2 Cilest tablete na 8h.
22.04. sam dobila krvarenje koje je trajalo nekoliko dana. Prije svega toga očekivani dan iduće menstruacije bio mi je 05.05., kada mogu očekivati novu menstruaciju s obzirom na sve navedeno? To mi je jako važno zbog dogovaranja nekakvih pretraga.

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

POštovana, iduću menstruaciju možete očekivati kroz mjesec dana, dakle 22.5.2012

zazy

Poštovana dr.

Moj probelm je sljedeći. Posljednju menstruaciju imala sam 18.03. Međutim 02.04. imala sam spolni odnos prilikom kojeg je kondom skliznuo što smo primjetili prije ejakulacije. Za svaki slučaj sljedeći dan otišla sam kod ginekologa koji mi je prepisao escapellu. 10.04. došlo je do krvarenja izazvanog tabletom koje je trajalo 6 dana. Koliko vidim ovdje, budući da mi je ciklus 30-32 dana sljedeću menstruaciju trebala sam dobiti 10.05. Danas je 17.05 i još nije došla.
Nakon rizičnog odnosa dečko i ja nismo imali spolni odnos, trebam li se brinuti ili da čekam još?

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, to drugo je vjerovatno menstruacija.

zazy

Znam da je to bila menstruacija koja je izazvana escapellom došla ranije. Pitam trebam li se brinuti što ova koju sam trebala dobiti kasni oko tjedan dana ili je to posljedica pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, posljedica pilule.

26.5. imala sam odnos u kojem je došlo do pucanja kondoma. Nakon 3-4 sata popila sam Ellaone, nisam imala nikakve nuspojave.
Mjesečnica mi je trebala doći 30.5. ali još uvijek nisam prokrvarila.Inače imam neredovite cikluse od 30-38 dana. Već par dana me bole grudi kao u PMS-u i imam blage grčeve ali od mjesečnice ništa. Prestrašena sam da pilula nije djelovala, što da radim?

Nataša Šemnički, dr. med.

Učinite test na trudnoću.

lp

tinna_55

pozrdav
imam par pitanja jer sam dosta zabrinuta zbog svoje situacije..ovako 11.5 imala sam posljednju menstruaciju, a 27.5 spolni odnos pri kojem je kondom puknuo nakon toga bila sam kod ginekologa koji mi je dao tabletu za "dan nakon" tj.koju treba popiti u roku od 72 sata.. popila sam ju nakon 50 sati nakon odnosa..brine me to što ja nisam nakon sto sam tabletu popila osjećala nikakve tegobe i nisam imala krvarenje..znači li to da mi nije djelovala?? unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Nataša Šemnički, dr. med.

tinna_55 ,

ne morate imati tegobe niti krvarenje.

L.P.

ellica

Postovana doktorice,imam jedno pitanje za vas. Pijem yaz tablete 2 godine. desila mi se situacija da sam zaboravila popiti dvije tablete,ne znam kako u veliko sam guzvi ovih dana. zaboravila sam popiti subotu i nedjelu,a to sam primijetila danas kad sam posla uzeti tabletu. zvala sam svog ginekologa i on mi je rekao da danas popije dvije i sutra dvija pa da nastavim normalno,tako sam i uradila popila sam maloprije 2 tablete i sutra cu jos 2 pa cu nastaviti normalno. mene sada zanima dali ja smijem da popijem i tabletu za dan poslije jer sam danas imala odnos sa muzem i dali je smijem popiti s obzirom da sam popila odjednom dvije yaz tablete? hvala vam mnogo i nadam se sto brzom odgovoru. veliki pozdrav!

Nataša Šemnički, dr. med.

ellica ,

slobodno popijte hitnu kontracepciju.

L.p.

ellica

opet ja happy dakle popila sam juce dvije yaz tablete i danas dvije yaz tablete plus hitnu pilulu. sad me zanima kada treba doci krvarenje uzrokovano hitnom pilulom a kada normalna mjesecnica ? jer od kad pije yaz tablete imam redovnu mjesecninu,kada ce se opet ustaliti? hvala i izvinite sto vam puno pisem.

Nataša Šemnički, dr. med.

ellica ,

krvarenje bi trebalo uslijediti u uobičajeno vrijeme.

L.p.

alexOO

Poštovani..
1.6 sam popila 5+5 linynette 20 u razmaku od 12 h.
7.6 sam dobila menstruaciju koja je trajala tri dana i 5.7 je počelo oskudno krvarenje te započela sam redovito piti lindynette.
Sljedeći dan imala sam blag smećkast iscjedak, međutim treći dan više ni to.
Da li je ovo uopće bila menstruacija s obzirom da niti nije bilo krvi,već samo blag iscjedak i da li sam dobro napravila počevši koristiti lindynette? Odnosno, da li da normalno nastavim s lindynettama?
Nadam se da svejedno uz ovo ne postoji mogućnost za trudnoću...Hvala!

Nataša Šemnički, dr. med.

alexOO ,

U pravilu se započinje sa prvim danom pravog krvrenja pa je iz tog razloga izostalo tipično krvarenje.
Sad nastavite pit.

L.p.

DUKATELA

Postovani zanima me cura skojom sam spavao trebala je dobiti menstruaciju najkasnije 2 ili 3.7 ovog mjeseca i nije ih dobila popila je tabletu tzk.."Dan Poslije" jer prilikom spolnog odnosa pukao nam je kondom....isli smo u ginekologa i dobila je tu jednu tabletu popila je u roku od 15 sati i jos nije dobila stvari dali se trebam brinut molim objasnjene za vas odgovor.unaprjed hvala.

Nataša Šemnički, dr. med.

DUKATELA,

obzirom da menstruacije kasni više od 7 dana neka učini test na trudnoću obzirom da postoji rizik i uz provedenu hitnu kontracepciju.

L.p.

just_me__

Postovana doktorice,

iman 20 god. vec dva mjeseca koristim kontracepcijske pilule cilest. Nakon sto san popila 21 tabletu imala san krvarenja par puta u razmaku od nekoliko dana. Nakon toga san otisla u ginekologa koji mi je rekao da se ne brinem da je to sve normalno. Sada nakon sto san ponovno popila sve tablete menstruaciju jos nisam dobila. Kasni mi tjedan dana. treban li tablete i dalje nastaviti pit il pricekat dok dobijem mestruaciju. sta da radin?ima li razloga da se zabrinem? tablete sam pila redovno. Ginekologa zovem ali se ne javlja. please help!

Nataša Šemnički, dr. med.

just_me__ ,

učinite test na trudnoću i ako je negativan nastavite nakon pauze piti tablete.
Krvarrenje je tada izostalo zbog navedenog višekratnog krvarenja.

L.p.

Nazad
Naprijed