Kontracepcija

Menstruacija nakon korišenja pilula za dan poslije

anelis

Poštovani,

sa prvim danom iduće menstruacije trebala bih početi koristiti kontracepcijske pilule Belara. No, došlo je do puknuća kondoma tijekom snošaja, nakon čega sam uzela pilulu Ella One. Molila bih vas da mi kažete smijem li normalno započeti uzimanje oralne kontracepcije unatoč uzetoj piluli za dan poslije, te kako razlikovati krvarenje uzrokovano tom pilulom od uobičajene menstruacije, koja bi trebala isto tako nastupiti za tjedan dana. Znači: kada bih trebala započeti s uzimanjem Belare? Unaprijed zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete krenuti svakako s prvim danom prvog dana prave menstruacije.
Menstruacije će vam doći na vrijeme ili koji dan kasnije.
Neće biti dva krvarenja jer menstruacija treba uskoro nastupiti.

strašiva

poštovani,nakon poijene ella one tablete za dan poslje koju sam popila 26.05. menstruaciju sam dobila 01.06. više nismo imali odnos,prošli tijedan san bila kod ginekologa i rekla mi je da nisam trudna,ali me zanima dali je moguće zbog ellaone da mi sad menstruacija kasni????

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je noguće kašnjenje od 7-10 dana.

nina200

hitno savijet...10.6 sam se sexala sa svojim deckom i puko nam je kondom i on je svrsio u meni nakon 12 sati popila sam tablete **dan poslije**
nakon 5 dana ja sam dobila menzes tj 15.6 koji je trajao 3 dana...ee sad posto su mi rekli da trebam dobiti sljedeci menzes 15.7...
ja dobila danas tj 3.7 tj 12 dana ranije i to nije neko krvarenje kao sto zna biti inace aa bolove imam normalno..pa me sad zanima jel to normalno il se trebam brinuti ????.....
ljep pozz i hvala unaprijed...

Dejan Šakoronja, dr. med.

To se radi vjerovatno o menstrualnom krvarenju.

Minja777

Postovani, menstruaciju sam imala 5.6. a nezasticeni odnos bez ejakulacije 13 dc, inace mi ciklusi traju od 24-28dana, te sam uzela pilulu za dan poslije. 24.6 sam dobila ponovno menstruaciju (valjda), pocelo je sa jakim bolovima u podrucju jajnika i prvi dan je bila izuzetno slabo krvarenje, a ostatak krvarenja od 5 dana veoma obilan. Zanima me jel to bila prava menstruacija i jel moguce da sam trudna usprkos krvarenju? Imam veoma stresan posao, malo spavam te me u zadnje vrijeme muce zelucani problemi, osjecaj tezine nakon bilo kojeg obroka, panicar sam veliki i sad mislim jel moguce da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije bila menstruacija. Istu morate dobiti ovih dana.

Minja777

Postovani danas sam napravila test koji je bio negativan, ono je ipak bila menstruacija koja je uranila 5 dana zbog igranja hormonima, trenutno ovuliram, a od pocetka menstrualnog krvarenja pocinjem s pilulama koje mi je prepisao ginekolog, hvala vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Latinka

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 7.06. uglavnom mi je period uredan (dan-dva razlike).28.06. navečer sam imala nezaštićen odnos (puko kondom) escapelle sam popila subotu popodnu, nešto višeod 12 sati kasnije. Ginekolog mi je rekao da to može samo ubrzati ciklus, od nuspojava sam imala glavobolju, neku blagu mučninu čim sam popila pilulu.... Sad je 4.7. i nemam još menstruaciju. Koliko bi ona mogla kasnit i postoji li mogućnost začeća s obzirom da su mi bili neplodni dani i na pilulu? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, trebate dobiti u očekivano vrijeme ili sa zaostatkom od sedam dana.

lacvani

Poštovanje,
imala sam nezaštićeni spolni odnos na dan kada sam trebala dobiti menstruaciju ali je ejakulirao u meni i još nakon 7 dana nisam dobila menstruaciju, a popila sam u 2 dana kontracepcijske pilule 3+3.
Mogu li uopće ostati trudna u toj fazi ciklusa ?
Kasni li mi menstruacija zbog piluka ? - imam bolne i natečene grudi, bolove u trbuhu već 7 dana povremeno kao kad imam menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čemu postkoitalna kontracepcija ako vam je ciklus redovit.
S uzimanjem poremetili ste ciklus i odgodili nastup menstruacije.

Magdi93

Poštovani,
prošla menstruacija mi je završila 12.11.
Zaštićeni polni odnos imala sam 20.11 kasno uvečer, pri čemu je došlo do oštećenja kondoma.
Odmah ujutro (nije bilo prošlo ni 12 h od odnosa) sam popila tabletu Vikela.
Ništa se nije dogodilo tada, no danas, 26.11 sam primijetila vaginalno krvarenje.
O čemu je riječ, da li o uranjenoj menstruacij (iako mi krvarenje ne liči na menstrualno) ili nečemu drugom?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o menstruacije već o krvarenju uzrokovanom Vikelom. Iduća menstruacija će nastupiti na vrijeme ili uz koji dan kašnjenja.

leori

3.11. sam počela s novom kutijom pilula i idući dan zaboravila popiti pilulu. 8.11. sam imala nezaštićen odnos i ginekolog mi je dao escapelle pilulu 24 sata nakon jer se odnos dogodio u rizičnom tjednu i rekao mi da prestanem piti lindinette dok ne dobijem iduću menstruaciju. 13.11. sam dobila izazvano krvarenje koje je trajalo 7 dana. Uobičajna menstruacija koja dolazi u sedmodnevoj pauzi bi treba biti u razdbolju od 24.-30.11. Zanima me trebam li očekivati tu menstruaciju s obzirom da sam koristila hitnu kontracepciju i prestala piti uobičajnu ili će ta menstruacija izostati? Kolike su šanse da je došlo do trudnoće ako je bilo izazvanog krvarenja jer osjećam neuobičajnu bol u donjem dijelu trbuha pa mi svašta pada na pamet? Nadam se da ste me uspjeli pratit happy hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

menstruacije bi trebala doći u očekivano vrijeme.

cvetic123

Postovani,
prosla menstruacija mi je bila 5.11.2013. i trajala do 10.11. Imala sam nezasticen odnos 18.11. i popila sam tabletu Vikela 3h nakon odnosa,iako nismo bili bas sigurni da li je potrebno uzimanje tablete. Nedelju dana kasnije mi se pojavio braon isjedak i trajao par dana. Juce 02.12 sam prokrvarila,ali danas 03.12 mi ne lici bas na redovnu menstruaciju. Mozete li mi reci da li se to racuna kao menstruacija ili je takav efekat od tablete,i kad da ocekujem sledecu? I da li postoji sansa da sam u drugom stanju? Unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovo danas se računa menstruacija.

Nazad
Naprijed