Kontracepcija

Menstruacija nakon korišenja pilula za dan poslije

Natalija Beljo, dr. med.

Može kasniti tako da nema panike.

kaira

E mene bi jos zanimalo da li moze sta biti plodu od Vikele ili bi sve trebalo normalno da bude posto mi je danas gin.utvrdio trudnocu,naprosto sam se sokirala jer ste mi i vi rekli da je trudnoca iskljucena ali nema veze ja sam opet jako sretna.... I dokt.opce prakse mi je propisao Sumamed tabl.i njih sam popila nezz da li to ima kakvog utjecaja,to sam danas zab pitat ginekologa jer saam ostala zatecena .Hvala unaprijed blunk)

Carpe diem

Postovana doktorice,juce sam imala nezasticen odnos,tjekom odnosa dobila sam menzes pri cemu je svrsio u mene....nakon toga cijeli dan sma krvarila,danas medjutim krvrenja nema samo jak bijeli iscjedak...nisam popila pilulu za dan poslje,bojim se jer sam je vec par puta koristila tjekom godine.Inace,vrijeme mi je menzesa,dakle imam sve simptome i jajnici me jako bole....molim vas za savjet sta da cinim...hvala

Natalija Beljo, dr. med.

kaira Koliko je to tjedana trudnoća?
Carpe Diem Ne trebate ništa.

kaira

Rekao je da mi jos nemoze reci jer je plod jako malen,na onoj slicici pise 8.0cm d 15,2mm.rekao je za 15 dana da dodjem opet na kontrolu a on nije jos siguran da li sam ostala trudna i prije vikele ili tek nakon....i ja sam jako zbunjena.Mozda da vam javim kada budem isla na kontrolu opet pa kad budem tocno znala sve. Znaci 6.8. je bio rizican sex happy 8.8. sam popila vikelu a 11.opet imala krvarenje.e sad vise ni sama nezz nista ??? Puno Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

To bi mogo biri endometrij.Svakao bih sad savjetovala da napravite BHCG i javite mi nalaz.

Doo

Postovana doktorice,
zadnja menstruacija mi je trajala od 10.09.-16.09. Danas sam imala odnos prilikom kojeg je momak svrsio u mene (pukao kondom). po izracunima koji su uvijek precizni jer imam redovit ciklus, ja bih kroz ova dva dana trebala ponovno dobiti menstruaciju. Trebam li popiti pilulu za dan poslije te kroz koje vremensko razdoblje ? molim brz odgovor. hvala !

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate piti ništa.

lavica12

dva dana nakon završetka menstruacije puknuo nam je kondom,sljedeći dan mi je ginekologica propisala logest 2+2,a nakon četiri dana sam prokrvarila 4 dana je trajalo krvarenje i dva dana je bilo obilno,menstruaciju sam dobila sa 5 dana kašnjenja,pa me zanima jel to krvarenje normalno i jesu li logest u tako maloj količini učinkovite inače mi je ciklus svaki 30 dana

Natalija Beljo, dr. med.

Sve ok.

kaira

Evo mene opet,bila sam u petak kod doktora i kaze da je sve uredu da sam trudna 7tjedana.e sad me zanimalo je li to bilo poslije Vikele il prije iako sam imala izazvano krvarenje 11.08?da li moze sta utjecat na moju bebu?i zanima me jos kad bi mi bio termin poroda,to mi ginekolog nije rekao?Hvala,i pozz od buduce mame happy

Natalija Beljo, dr. med.

D a samo znate koliko čekam vaš post i kad računam po " kolutu" ispada da ste zanjeli iza Vikele . Ginekolog je vjerojatno uzeo zadnju mjesećnicu 11/08/ pa je termin po tome 15/05/2012, ali dodajte dva tjedna više. Kad sljedeći put budete na pregledu pitajte ga da li će termin poroda voditi prema zadnjoj mjesečnici ili po veličini ploda. Čestitam Vam i sretno.

lavica12

5 dana nakon završetka menstruacije puknuo nam je kondom,sljedeći dan mi je ginekologica propisala logest 2+2,a nakon četiri dana sam prokrvarila 4 dana je trajalo krvarenje i dva dana je bilo obilno,menstruaciju sad još nisam dobila,zadnja je bila 19.09,pa me zanima jel to krvarenje normalno i jesu li logest u tako maloj količini učinkovite inače mi je ciklus svaki 30 dana ikad da očekujem menstruacije jer po ovome mi kasni već 6 dana.hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Sljedeću mjesečnicu bo trenali dobiti ovih dana tako da još pričekajte jer izazvana je bila 24.9 .

sani2506

postovana doktorice, pisala sam vam prije mjesec dana kad sam sam iza odnosa tj 1.10 popila vikelu i nakon 5 dana tj. 6.10 dobila krvarenje uzrokovano tabletom, sada je proslo vec mjesec a ja jos uvijek nisam dobila mjesecnicu, uradila sam 2 testa na trudnocu i bila su negativna, ali znam da oni nekad pokazuju lazne rezultate pa sam veoma zabrinuta, ne znam sta da radim, da li je moguce da sam trudna.. hvala unaprijed

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ste ih radili na prvi jutarnji urin onda neće pokazati lažno, pričekajte još do kraja tjedna. Javite ako dođe prije.

sani2506

Samo da vam javim da sam dobila mjesecnicu i da vam zahvalim na savjetima, pomogli ste mi puno....

Mar8889

Hm ovako.
Dečko i ja smo imali spolni odnos 1.11. što je bilo prvi dan nakon što mi je menstruacija završila. Kondom je skliznuo, ali on nije svršio, pa se nismo zabrinuli. No kako imamo očito jako puno sreće, to se ponovilo. 20. 11. smo imali spolni odnos i kondom je pukao, a on je svršio, pa sam otišla ujutro po hitnu kontracepciju. Uzela sam 2 Cilesta 21.11. ujutro, i nakon 12 h još 2.
Sad mi menstruacija kasni, PMS me drži i stalno imam osjećaj kao da ću dobiti, ali ništa i nikako.

Je li moguće ikako da je ono od 1.11. moglo nešto bit. Mislim, znam da su šanse jako male, ali baš me strah.

Isto tako, kondomima ne vjerujem više nikad, ostavit ću ih kao dodatnu zaštitu i jedva čekam da mi sad menstruacija dođe, da počnem s kutijom pilula (to smijem, jel tako?).

Nadam se brzom odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Napravite test.

dd12

Poštovana doktorice,djevojka je posljednju menstruaciju dobila 4.11. te u posljednjih nekoliko mjeseci ima redovne cikluse od 27 dana što znaci da je naredna menstruacija trebala nastupiti 30.11.Na početku 16.-og dana ciklusa (19.11.) pri odnosu došlo je do pucanja kondoma što smo shvatili kroz nekoliko minuta i nije bilo ejakulacije.15-ak sati nakon djevojka je popila prvu dozu tableta za dan poslije (6 komada) te je nakon svega 2-3 sata od uzimanja prve doze došlo do blagog jednokratnog krvarenja(dakle ne radi se o višednevnoj menstruaciji).dvanaest sati nakon uzela je ponovno istu dozu kako je i propisano.danas je 1.12. i menstruacije jos nema iako je ginekolog rekao da pilule trebaju izazvati menstruaciju u roku 2-5 dana nakon uzimanja te joj je zakazao termin za pregled za nekoliko dana.zanima me jeli to blago krvarenje svega par sati nakon prve doze ono što je bilo potrebno da se dogodi pod utjecajem tableta i jeli normalno da menstruacije još nema (12 dana nakon uzimanja pilula).unaprijed hvala