Rak dojke

nalaz UZV dojke i mamografija molim mišljenje doktora

goga65

Nalaz mamografije: Nativna mamografija obje dojke pokazuje mješovoto tip dojki bez značajnije asimetrije gustoće umjereno razvijenog fibrogranularnog tkiva, bez vidljivih tipičnih patoloških proliferativno infiltrativnih promjena niti patognomoničkih mikrokalcifikata.
U sumaciji sa sjenom pektoralisa desno, u projekciji gornjih kvadranata, vidi se ovalno, lako lobularno zasjenjenje duljeg promjera oko 9 mm što može odgovarati sjeni limfonoda.
Na kosoj snimci lijeve dojke u projekciji gornjih kvadrata vidi se okruglasto oštro ograničeno zasjenjenje promjera 3 mm koje je mamografski benignih osobina.Preporuča se usporedba sa radnijim mamografskim snimkama od 10.02.2011.
Obzirom na tip dojke preporučuju se roedovite UZV dojke nalaz od 17.02.2017.

UZV nalaz od 01.02.2017
UZV dojki i aksila

Kontrolni UZV pregled, usporedba s nalazom i slikama pregleda od 20.01.2016. te ranijim i dalje pokazuje obostrano u dojkama više cističnih promjena promjera do 6 mm od kojih su neke nepravilnog izgleda s manjim aglomeratima nešto grubljeg FG tkiva što je bilo vidljivo i ranije.
Obostrano u dojkama se ne diferencira novonastalih suspektnih žarišnih promjena.
Aksile su neupadljivog prikaza.
Preporuča se učiniti mamografiju !!
UZV za godinu dana

mamografiju sam napravila (vidi nalaz gore)

molim vaše mišljenje
hvala
Goga 65
goga65

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
mamografija i UZV nisu pokazali nikakvih sumnjivih promjena koje bi tražile daljnju dijagnostičku obradu.
Nastavite s preporučenim redovnim kontrolama.

Toblerone

Pozdrav! Molila bih vas ako mi možete protumačiti nalaz mamografije. Imam 37 godina, troje djece i dg reumatoidni artritis.
Na snimkama bilateralne nativne mamografije vidljiv blagi/umjereni ostatni fibroglandularni crtež supstituiran involutivnim masnim tkivom.
Asimetrija GLK LD
Nodozna sjena 2/3 mm uz desnu mailu prepektoralno desno na MLo snimci na granici kvadranata sitna kondezacija
Koža i aksile uredna prikaza
Hvala!

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
morat ćete se javiti liječniku koji Vas je i uputio na mamografiju da temeljem snimke i palpatornog nalaza da svoje mišljenje o opisanoj tvorbi