Rak vrata maternice i HPV

Plikic crveni na unutrasnjoj strani usmina

Samra23

Postovana,,

Sinoc mi se pojavio mali crveni plikic,na unutrasnjoj strani lijeve usmine u blizini klitorisa. Kad ga dirnem pece i boli.
Nalazi se tacno kod onih sitnih bijelih tackica koje se nalaze na unutrasnjoj strani usmina.
Djeluje kao da sam jednu od tih bijelih tackica rascesala i nadrazila.
Zanima me da li bi to moga biti kondilom,posto sam negdje procitala da kondilomi ne bole,ne svrbe,ne peku?
10.5 sam radila ginekoloski pregled i sve je bilo ok. Ranica koju imam na grlicu se smanjila sad je svega 3 mm.
Papa test je bio uredan,pokazao je malo gljivica,pa sam koristila kanesten vag.kremu i iza toga uradila mikrobiloski bris vaginalnog sekreta koji je bio uredan.

Molim vas ako mozete da mi odgovorite sta bi taj plikic moga znaciti,jer mi je doktorica na godisnjem narednih 15 dana!
PS: Plikic je potkozni,gladak je,crven,tvrd i pece i boli na dodir.

Marija Hršak, dr. med.

Poštovana, teško je odgovoriti na Vaše pitanje bez pregleda. Puno stanja može biti u pitanju, od malog potkožnog prištića, malog ateroma ili kondiloma. Ako bol ne prestane ili ako će se ta promjena povećavati,otiđite na pregled.

Samra23

Postovana,

Stanje se nije promijenilo,tj nisu se pojaili noi.Sutra idem na ginekoloski pregled. S obzirom da sam ja veliki panicar,ne mogu ovo prepustiti slucaju pa sam zakazala kod drugog doktora pregled...

Hvala

Samra23

Bila sam kod doktorice danas.Radi se o zacepljenju zlijezde-ateromu.Kaze da nisu kondilomi niti je sta opasno happy
Hvala Vam!

Marija Hršak, dr. med.

Odlično!