kombinirani probirni test za trisomiju 21/18/13

Stella33

Poštovani,
imam za mjesec dana 39 godina. Ovo mi je druga trudnoća iz IVF-A , u prvoj je bio missed u 11.om tjednu. Test je rađen kad sam bila 10+3 tjedana trudna. Sad sam 11+3. Nalazi su sljedeći :
PAPP-A(s) 2,6
hCG(s) 48,6
CRL 45,1
NT 1,6
Procijenjeni rizici na osnovi kombiniranog probira:
trisomija 21 1:1385
trisomija 18 i 13 1:35318
dobni rizik 1:89

i na osnovi biokemijskih biljega:
trisomija 21 1:756

Molim Vas ako mi možete protumačiti nalaze. Koliko sam ja upućena, čine mi se u redu osim dobnog rizika. Također čekam i nalaze harmony testa.
Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom niskorizičnom testu. Rizik za ženu od 39 godina da nosi dijete s trisomijom iznosi 1:89. Rizik za ženu od 39 godina s nalazima (UZV biometrija + biokemija) istim kao kod Vas iznosi 1:1385, što je puno niže nego što je očekivano za dob.

Stella33

Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Zizipizi

Poštovani,

Imam 31 godinu i prva trudnoća, molom vas da mi kažete trebam li nakon ovog testa raditi dalje testove ili mogu biti sigurna da ce sve biti dobro?

Gestacijska dob 12+6
Tjeme - trtica 65,2mm
Nuhalni nabor MOM 0,72
Nosna kost prisutna

Dobni rizik 1:531
Biokemijski T21 rizik > 1:50
Kombinirani rizik za trisomiju 21 1:371
Rizik za trisomiju 13/18+ NT 1:3267

Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema testu postoji umjereni rizik za trisomiju 21, nešto veći od očekivanog za dob. Od 371 trudnice s istim nalazima jedna će nositi dijete s trisomijom. Ukoliko želite otkloniti sumnje uradite harmony test.

Zizipizi

Poštovani dokrore,

Zahvaljujem se na savjetu spasili ste me!

Lijepi pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

dalaan

Poštovani,

imam 18 godina, trudnoća nakon jednog spontanog pobačaja. Molim Vas da mi kažete jesu li ovi nalazi u redu:

Biokemijski biljezi i korigirane MoM vrijednosti:
PAPP-A(s) Rezultat:7,2 MoM:1,27
slobodna β-podjedinica hCG (s) Rezultat:68,9 Mom:1,86

Ultrazvučni podaci:
CRL Rezultat:75
NT Rezultat:1,0 Mom: 0,54
Gestacijska dob prema CRL(tjedni+dani): 13+4
Gestacijska dob na dan uzorkovanja krvi: 13+4

Procijenjeni rizici fetalnih aneuploidija na dan uzorkovanja krvi:

A-na osnovi kombiniranog probira(biokemijski biljezi+NT):
trisomija 21 Rezultat: 1:7424 Granični rizik:1:250
trisomija 18 i 13 Rezultat:<1:100000 Granični rizik:1:250
dobni rizik Rezultat: 1:930 Granični rizik:1:250

B-na osnovi biokemijskih biljega:
trisomija 21 Rezultat:1:1213 Granični rizik: 1:250

Zahvaljujem na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom niskorizičnom testu

dalaan

Poštovani doktore,
zahvaljujem na odgovoru.

Srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.