Kontracepcijske pilule Yaz i indeks tjelesne mase koji je lagano povišen

ivanavid21

Pozdrav,jučer sam dobila mjesečnicu i popila sam prvu pilulu Yaz u 20:00 h.Pošto mi je ovo prvi put da koristim pilule imam jako puno pitanja.Imam 21 godinu,visoka sam 178 cm i imam 87 kg,indeks mi je povisen,racunala sam i mene zanima hoce li povisen indeks utjecati na djelovanje pilule?
Doktorica mi ih je propisala jer sam htjela zastitu od nezeljene trudnoce i mislila sam da cu konacno moci biti bez brige no citala sam po internetu i uplasila se. Da li je potrebno da sada dečko koristi kondom kao dodatno sredstvo ili se možemo pouzdati u djelovanje pilula?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pilule će djelovati bez obzira na povišeni indeks tjelesne mase. Nije potrebna dodatna kontracepcija.