Ginekologija i opstetricija

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11899 | Broj poruka: 85270

anonymous

Ivo Balenović, dr. med.

Dom zdravlja KZŽ
Krapina, Mirka Crkvenca 1

Moguca trudnoca?

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Marija Osijek

09.05.2022. 20:45

Poštovani, imala sam odnos 4.4.2022. gdje je možda došlo do muzeve ejakulacije u mene, a bio je 11 dan od zadnje menstruacije. Inače mi je redovna i traje 26 dana ,ali mislim da su mi plodni dani odmah iza menstruacije jer sam tada i ostajala trudna,te sam ju i dobila 19.4.2022 na 26 dan,ali je trajala neka tri dana i bila dosta obilna. Inače traje 4,5! Deset dana od te zadnje imam bolove u jajniku,napuhan mi je stomak I osjećam neki umor,određene simptome rane trudnoće!Nismo imali odnos od 4.4.2022 i napravila sam test 4.5.2022 ,nakon mjesec dana od odnosa i bio je negativan, te bila na ultrazvuku 5.5.2022 te mi liječnik nije ništa našao. Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće i da li je moguće da jajasce prezivi menstruaciju i onda poslije se oplodi?.. ispričavam se na dužini poruke i eventualnoj nejasnoci !

Ivo Balenović, dr. med.

11.05.2022. 01:55

Poštovana, trudnoću možete isključiti. Jajna stanica ne može 'preživjeti' menstruaciju.

sluzbeno

11.05.2022. 13:10

Poštovani, 16. dan ciklusa (ciklusi su 23-28 dana) imala sam sexualni odnos koji je bio zaštićen. Zbog nemogućnosti partnera da ejakulira, skinuo je kondom i usledio je peting tj, međusobno nadražavanje polnim organima, naravno bez penetracije. To je poprilično dugo trajalo, on je ejakulirao van mene. Brine me to što je sve bilo vlažno tokom međusobnog "trljanja". S obzirom da sam verovatno bila u plodnim danima, da li postoji mogućnost trudnoće?
Hvala na odgovoru.

Anaana5

11.05.2022. 18:55

Pozdrav,
Predposljenu menstruaciju sam imala od 3-7.4 i kasnila mi je 7 dana (prije toga sam imala zasticene spolne odnose).. kada sam je dobila laknulo mi je. Ovaj mjesec sam imala od 3.5 do 8.59(30 dan ciklusa), trajala je 6 dana prva dva dana normalno krvarenje i bolovi u desnom jajniku, 3,4 dan slabije krvarenje i svjetlije a 5 dan obilno krvarenje s ugruscima i jakim bolovima. Zanima me kolika je mogucnost lazne menatruacije? Dali je moguce da se lazna menstruacija pojavljuje dva mjeseca za redom? Posljenji odnos sam imala 13.4 (zastita).. u gornjem dijelu trbuha osjecam pulsiranje.. zanima me dali se lazna menstruacija moze pojaviti dva mjeseca zaredom (u vrijeme kada bi se i prava menstruacija trebala pojaviti) i trajati po 6 dana? Imam li razliga za zabrinutost?

Ivo Balenović, dr. med.

13.05.2022. 01:35

Poštovana Anaana, prema navedenome radilo se o pravoj menstruaciji. Ako se želite uvjeriti uradite test.

Ivo Balenović, dr. med.

13.05.2022. 01:35

Poštovana službeno, na opisani način ne postoji mogućnost trudnoće.

Anaana5

13.05.2022. 11:25

Hvala na odgovoru, ali zasto osijecam puls u donjem dijelu dijelu to jest oko pupka.. vec par dana neprestano..

Ivo Balenović, dr. med.

13.05.2022. 11:55

Savjetujem pregled.

Milena.998

13.05.2022. 11:55

Postovana,
Imam 23 godine i redovne spolne odnose, pri cemu koristimo ujedno prezervativ i prekinuti snosaj. Menstruacije su mi neredovne i poslednje dve su mi bile 11.3, 10.4 i ocekivana ne trebala biti 8.5. Medjutim vec 5 dana mi kasni i nemam nikakve uobicajene simptome nadolazece menstruacije, grudi su mi mekane i nisu bolne. Da li postoji mogucnost trudnoce?

Adadada

13.05.2022. 13:30

Postovani...
Imala sam jucer spolni odnos s partnerom na plodni dan visoke mogucnosti za trudnocu bez zastite on je imao ejakulaciju,ja nisam...dali je moguca trudnoca

Anaana5

13.05.2022. 17:05

Sto mislite da je pulsiranje u stomaku.. osjecam islod grudi lijevo i kod pupka pogotovo kada lezim na ledima ili na drobu..

Anaana5

13.05.2022. 23:25

Mislite li da je po opisanome gore bila rijec o normalnoj menstruaciji.. Ne razumijem zasto osjecam puls vec par dana od zavrsetka menstruacije.. i to ubrzani .. ako je tudnoca nakon koliko bi se trebao osjecati puls bebe?
Kolike su sanse da sam trudna?

Bosanac123

21.06.2022. 01:40

Dobro vece imo sam odnos sa djevojkom krajem 3 mjeseca i pocetekom 4 bez zastite bez pazenja i od tada nije dobila menstruaciju radila je test 23 i 24 aprila jedan pozitivan jedan negativan uz sve to bolile su je grudi vise od mjesec dana i po dnu stomaka imala je par puta nagon na povracanje i ucestalo mokrenje test nije htjela vise da radi a nije dobila do dan danas jel postoji sansa da je trudna i dali neki od ta dva testa je mogo da pokaze lazan rezultat jedan bio pozitivan drugi negativan nespavam nocima a nece da idemo doktoru test nije htjela radit a sad je mozda i kasno za test
Izvinite na dugom pisanju hvala unaprijed

jana992

13.07.2022. 10:05

Poštovani,

imala sam kiretažu 12.5. Nakon toga mi je uslijedila menstruacija 8.6. i trajala je do 14.6. (Duže nego inače. Inače mi ciklus je ciklus uredan i traje 30 dana, a menstruacija oko 4.)
Inače imam i dvije endometrioze veličeine 2,5 cm.
Menstruaciju u srpnju još nisam dobila, pa se brinem je li moglo doći do trudnoće, imali smo nekoliko puta odnose uz prekinuti snošaj.
Test na trudnoću sam radila 9.7. i bio je negativan.

Krajem lipnja sam imala koronu pa ne znam što je sve moglo utjecati na kašnjenje menstruacije.

Idn

16.07.2022. 12:40

Postovani, decko i ja smo imali spolni odnos bez zastite. U plodnim danima sam bila prije dva dana. Odmah kada je izvadio svoje spolovilo nakon 3,4 sec je ejakulirao na mene. Ono sto me zanima je li moguce da je predejakulirao u mene i da je u predejakulatu imao spermija. Hvala unaprijed

Em3456

17.07.2022. 10:50

Poštovani,

Zadnju menstruaciju imala sam 8.6.-13.6., danas je već 17.7. i još joj nema ni traga, nemam nikakvih simptoma. Imala sam nezaštićeni spolni odnos 1. i 2.7., zatim 12.7. no svršio je tek kada ga je izvadio. Osjećam blagu bol u donjem dijelu kralježnice, a u prsima i trbuhu kao da imam upalu mišića, imala sam jedan dan vrlo malo iscjetka mliječne boje, no ništa drugo. Mislite li da postoji mogućnost trudnoće ili je nešto drugo u pitanju?