pitanje o prvom odnosu, menstruaciji i mogućoj trudnoći

saaaaaaara

Pokusala sam da imam prvi polni odnos nekoliko puto i svaki put je bilo bolno i jednostavno nije moglo da se desi. Da li postoji neki lek koji ce umanjiti bol?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoje lubrikanti npr. Personal lubrikant, Gynaikol gel i sl.

saaaaaaara

Koliko znam lubrikanti odrzavaju vlaznost, na koji nacin smanjuju bol,jel postoji jos neki nacin?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Otiđite na pregled da se ustvrde ev. anomalije vanjskog spolovila i rodnice.

milica6789

Postovani, imam 20 godina. Prvi odnos sam imala prije 15 dana. Od tog dana smo imali odnos 6-7 puta, svaki put sa zastitom. Prije 3 dana sam popila tabletu Primolut-Nor-5 kod koje je uobicajeno da dobijem nakon 3 dana koristenja. Medjutim danas nisam dobila, a trebala sam.. Koje su posljedice, da li je moguca trudnoca ili je normalno da ne dobijem menstruaciju prvi mjesec nakon odnosa?

suncokret555

Postovani, prethodnu menstruaciju sam dobila 24.08. i trajala je 5 dana. 30.08. sam imala spolni odnos s deckom kod kojeg nam je pukao kondom. Ciklus mi je dosta redovan, te obicno traje 26 dana. Postoji li mogucnost za trudnocom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Milica prema opisanom uzrok je primolut nor. Po završetku uzimanja zna proči i 10 dana dok ne nastupi menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Suncokret prema opisanom mislim da ne jer je još kraj neplodnih dana.

anna.1

Zdravo, posljednju menstruaciju sam dobila 19.08 i 30.08 sam imala prvi odnos. Ovaj mjesec još nisam dobila, test je pokazao negativno, da li je moguće da je došlo do nekog poremećaja, sta bi moglo biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.Ako ste ispravno napravilite test, ne radi se o trudnoći.

_tntn

Poštovani,
Vidjela sam da ja bilo dosta ovakvih pitanja, ali naravno, zbog nesigurnosti moram i ja da postavim takvo. Imala sam prvi odnos sa dečkom jučer, prvi put je ušao bez zaštite i to je trajalo možda 10ak sekundi, drugi put također, nakon toga je upotrijebio zaštitu. Nije bilo ejakulacije, ali opet, mogućnost da djevojka zatrudni na taj način ne postoji..? Hvala vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

Anna97

Postovani,16. avgusta sam imala prvi polni odnos. S obzirom na bol, pokusavali smo par puta bez kondoma. Decko je uspeo skroz da udje, to je trajalo par minuta i izasao je, nije doslo do ejakulacije. Nakon 8 dana sam dobila menstruaciju kada sam je i ocekivala, obilnu i u trajanju od 7 dana. Sada mi kasni, s tim sto moram napomenuti da mi menstruacija nije najredovnija, obicno je na nekih 35-37 dana. Citala sam da postoji i lazna menstruacija pa mi se sada svasta mota po glavi. Postoji li sansa da sam trudna? Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna prema opisanom. Imali ste menstruaciju.

Curica12

Imala sam.juce 07.04 prvi odnos A zadnju menstruaciju sam imala tjst zadnji dan mi je bio 22.09 , sasvim malo.sam.krvarila poslije odnosa i mislim.da nije svršio u meni.osjecam blage bolove u stomaku da li.postoji mogućnost da ostanem.trudna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je trudnoća.

Danci0503

Postovani doktore,

Zadnju nenstruaciju imala sam 8. rujna i trajala je 5 dana. Nakon toga decko i ja imali smo odnose u vrijeme ovulacije. Iduca menstruacija mi je trebala biti 5. listopada. Kasni mi evo vec 3. dan, stomak me boli kao da cu svaki tren dobiti ali nista. Ta 3 dana sam umorna i iscrpljena, nemam neki apetit. Test sam pravila jucer ali nije bio jutarnji i bio je negativan. Mogu li se nadati trudnoci? Koliko jos cekati do iduceg testiranja i mora li biti jutarnji urin?

Hvala!

Anna97

Doktore menstruacija mi sada kasni 6 dana, simptomi nadolazece su prisutni ali jos uvek nisam dobila. Kao sto sam Vam vec pisala, imala sam menstruaciju nakon prvog odnosa ali mi nije jasno zasto mi sada kasni s obzirom da do novog odnosa nije dolazilo. Sta mi predlazete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Danci nazalost ne radi se o trudnoći. Više sreće idući ciklus.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anna97 pričekajte još koji dan da nastupi. Ne radi se o trudnoći.

Nazad
Naprijed