pitanje o prvom odnosu, menstruaciji i mogućoj trudnoći

_tntn

Također, nisam napomenula da su mi menstruacije uvijek bile redovne, nikada mi nije kasnilo, ni dana..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Curica12

Poštovani doktore,imala sam.prvi odnos 07.10 A zadnja menstruacija mi je trajala od 18.09 do 23.09 ,još uvijek nisam dobila menstruaciju,poslije odnosa sam.malo.krvarila i stomak me bolio taj dan i ništa više jesam li trudna ili ću uskoro dobiti menstruaciju.hvala unaprijed,

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne znam. Ako su ciklusi redoviti vjerovatno su bili neplodni dani.
Stoga bi trebali dobiti menstruaciju.

tayad22

Poštovani,
Imam 17 godina i imam malih nedoumica..
Imala sam prvi odnos sa deckom 19.10.Koristili smo zastitu i nije svrsio u mene..E sad.Menstruacija mi je prosli mjesec bila od 17.9 do 21.9.Je li normalno da mi sad menstruacija kasni?
I trebam li se brinut slucajno o trudnoci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti o trudnoći. Može kasniti. Pričekajte tjedan dana da nastupi.

Zvjezdicaa

Poštovani, htjela bi Vas pitati da li je normalno da menstruacija prvi dan bude jako tamna (skoro crna)? Inače uzimam kontracepciju Belara i do sada mi nikada nije bila takva menstruacija. Imam 21 godinu. Da li je to razlog za brigu? Unaprijed hvala na odgovoru.
Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ponekad se viđa takva. Mora se isključiti cista, endometrioza, upala i sl.

tayad22

Postovani..
Menstruacija mi je prosla dva mjeseca pocela 24.10. i 24.12.
Imala sam spolni odnos 21.,22. i 24.12.s deckom,ali bez zastite.Nije svrsio u mene ni jedan put.Jucer(24.12.)sam trebala dobiti a nisam..Danas jos menstruacija nije dosla.
Trebam li se zabrinuti ili je sve u redu?
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate. Nastupit će za koji dan.

bebm

Poštovani,
Prvi spolni odnos imala sam 22.2.
Zadnji spolni odnos imala sam 15.3. bez zaštite, nije svršio u mene. Međutim menstruacija mi kasni 4 dana, ne osjećam još nikakvu bol u grudima i stomaku. Da li se trebam brinuti da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko Vam menstruacija kasni, a imali ste spolne odnose jedini način da potvrdite ili isključite trudnoću je test na trudnoću. Učinite ga što prije.

crveni111

Postovani, spavao sam sa devojkom prvi put 1. maja. Izgubila je nevinost, ali sam samo jednom usao u nju, kondomom naravno. Bili su joj plodni dani ali sam imao kondom i samo sam jednom stavio dok nije jauknula i dok nisam video krv. Njoj sada kasni 8 dana i preplasena je, ali mislim da razloga za brigom nema jer sam imao zastitu, iako su bili plodni dani. A i samo sam ga jednom stavio. Vase misljenje o mogucoj trudnoci?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, nema razloga za brigu, ne postoji mogućnost trudnoće.

crveni111

Pre svega hvala na brzom odgovoru. Usli smo sa devojkom u 10-i dan cekanja menstuacije i dalje nema. Da napomenem da devojka izgubila nevinost u 22 godine. Mozete li mi mozda reci moguce uzroke kasnjenja?

Malamala95

Lijep pozdrav ,pise vam jako zabrinuta djevojka.
Naime imala sam prvi spolni odnos 14.04 i to je trajalo par minuta .Nismo imali zastitu ali cim sam skuzila sta radimo
prestali smo.Moram napomenut da momak nij ni bio blizu svrsavanja menstruaciju sam imala tada 22.03 do 25.03(cetiri dana ) i dobila sam je nakom tog odnosa 22.4 do 25.4...
Ciklusi mi nekad variraju ,nekad bude 31 nekad 33dana.
E sad trebala sam dobit menstruaciju po kalendaru 23.05medutim nje nema.Ovaj mjesesc mi je bio izuzetno stresan ,pisala sam jedan tezak ispit pa usmeni kod.tog istog profesora ,plus treniram u teretani sad sam presla na trening vani(trcanje ,stepemice sklekovi ) ...
Mene brine zasto ona ne dolazi ,i dali je u pitanju bila lazna menstruacija ...iako je bila kao i sve dosadasnje.
Znam da je pomalo smjesmo sto pitam ovakva pitanja ali ovo mi je sve novo iako imam 21 godinu..sad preazabrinuta sam zbog tog odnosa i bojim se da nije u pitanjitrudnoca
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani za crveni; razlozi kašnjenja menstruacije su mnogobrojni. Najčešće se radi o psihičkim uzrocima (stres), zatim se može raditi o hormonskom disbalansu, pretjeranoj fizičkoj aktivnost, naglim promjenama težine... Bilo bi dobro učiniti uzv pregled i eventualno hormonski status.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Malamala95, budući da ste dobili menstruaciju nakon odnosa sigurno se ne radi o trudnoći. Sve ono što ste naveli (stres i pojačana fizička aktivnost) su vjerojatni uzroci kašnjenja menstruacije.

Malamala95

Lijep pozdrav pisala sam vam gore ,i menstrucija mi jos ne dolazi.s obziom da sam iscitalava razno razne forume ,totalno sam u nekom strahu i panici te iscekivanju menstruacoje kpja nikako da dode....Sta da radim? kalendaru mi kasni vec 8 dana .Sad se totalno brinem i samo o tome razmisljam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste dobili menstruaciju nakon odnosa ne radi se o trudnoći. Preporučio bi ultrazvučni pregled da se utvrde razlozi kašnjenja menstruacije i prema tome ordinira terapija.