pitanje o prvom odnosu, menstruaciji i mogućoj trudnoći

vcsup

Postovani, imam 18 godina, 10.6. imala sam prvi odnos s deckom sa zastitom. Problem je u tome sto imam neredovite mjesecnice (zadnja 13.12.), bila sam prije toga kod ginekologa i pila sam duphaston te nakon 10 dana odmah dobila mjesecnicu, ginekolog je rekao da je to od stresa te da je to normalno ako se trudim u skoli. Danas odbijam hranu i kruli mi kao pred mjesecnicu, i imam smeđocrvenkast iscjedak. (a nakon odnosa sam malo vise krvarila, ali kratko) Da li je moguca trudnoca? Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća. No šest mjeseci izostanka menstruacije svakako nije od stresa u školi. Obratite se ginekolog, vaš problem je puno dublji.

Barbara106

Imala sam odnos s deckom kojem vjerujem i s kojim sam dugo razgovarala o svemu. Ja koristim yaz pilule zbog policističnih jajnika, pa sam smatrala da me štite i od trudnoće. Također, on je koristio prezervativ, extra safe, i nije ejakulirao u mene nego ga je 'izvadio' na vrijeme i ejakulirao u prezervativ.. Naime imam 15 godina, imala sam spolni odnos jer sam bila sprema, ali me sada strah da nisam ostala trudna jer smo to napravili kada sam ja prema svojem proracunu bila u najplodnijim danima, nisam pazila na tako važnu stvar. Je li moguce da sam zatrudnijela iako je 'izvadio' na vrijeme i ja pijem pilule (doduse zbog policisticnih jajnika ali svejedno).

ivana91

Postovani,
imam jedan porod iza sebe ,i od tada su mi menstruacije redovite..svakih 22-24 dana i uvijek traju 7-8 dana..takodjer imam policisticne jajnike i hormonalne promjebe (visak testosterona).. odnos sam imala nakon menstruacije u vrijeme plodnih dana..nakon toga menstruaciju sam dobila na vrijeme ali nije bila kao ostale..trajala je krace (4 dana) i nije bilo jakog krvarenja...test na trudnocu sam napravila prije jer prije nego sto sam dobila menstruaciju pojavilo se "krvarenje" ali samo jedan dan, i test je bio negativan...imam li razloga za brigu ili...
unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Barbara o kakvoj trudnoći govorite? Uzimate pilule i odnos s kondomom.
Na koji način bi ostala trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivana, ne radi se o trudnoći. Oskudnija menstruacija je vjerovatno ppsljedica pcosa.

ivana91

Hvala vam na odgovoru, ali policisticni jajnici su bili i prije prvog poroda..i uvijek su mi menstruacije bile normalne i redovite, nikad ovako kratko...ne pijem nikakve kontracepcijske pilule i ja i decko ne koristimo zastitu...no nema veze, jos jedan put hvala na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

tinkyM

Postovani,ovo mi je bio drugi put da sam imala spolni odnos sa deckom,nakon odnosa uzasno me peklo dolje,pregledala sam si vaginu i bila je crvena..upaljena kao da je izritirana necime..no nismo koristli nista strano sto bi ju moglo izritirat...isto to mi se dogodilo i prvi puta kada smo imali spolni odnos...to peckanje i upaljenost traje mozda pola sata i onda se vrati sve u normalu...zanima me o cemu je tu rijec? na gin.pregledu bila sam u 10 mj prosle godine i sve je bilo u redu...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pa radi se o iritaciji od odnosa. Niste bili dovoljno pripremljeni za odnos.

ivana91

Opet ja...dobila sam menstruaciju 11.1 i trajala je 2 dana..bila sam na pregled kod ginekologa ali mi je rekao da to nije bila prava menstruacija i da pravu tek trebam dobiti..a vec su prosla 32 dana od zadnje normalne...ako nekim slucajem jesam u drugom stanju moze li se to vidjeti sada na ultrazvuk ???

ivana91

Nije bas da osjecam neku veliku mucninu, ali kavu ujutro vise popit ne mogu, gadi mi se a prije sam je pila...kicma me boli, donji dio..stalno mi se spava, umorna sam stalno..grudi su mi bolne i pocelo je lagano curkanje "mlijeka" na stisak...vise ne znam sta da mislim...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivana napravite beta hcg iz krvi.

ivana91

Hvala na odgovoru..happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ivana91

Beta napravljena, pokazalo vanmatericnu trudnocu sad gin pregled takodjer...mozete mi rec koje su posljedice toga svega..i kada se moze zatrudnjeti...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate biti hospitalizirani zbog iste. Moguće je konzervativno liječenje metotreksatom ili razni oblici laparoskopske operacije ( salpingectomia, milking i sl)
Ovisno o ustanovi u koju ćete biti zaprimljena. Trudnoća je nakon toga moguća ako je drugi jajovod prohodan nakon kraćeg vremena pauze .

Lanamartiniccezar454647

Pozdrav, ja i decko smo sinoc imali prvi odnos, nije ulazio duboko, rekao je da nije ejakulirao jer ga je na vrijeme izvadio. Zanima me dali postoji mogucnost da je ejakulirao u meni bar malo a da to nije primjetio?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To zna samo on. Dakle ako je on rekao da nije morate mu vjerovati, jer nema druge.

Lanamartiniccezar454647

Znaci ne postoji mogucnost da ejakulira a da ne nije svjestan toga? Lp