Kardiologija

ivana7

Imam 13 godina. 2 godine imam problema sa tahikardijom koja se pojavljuje kod tjelesnog napora. Bila sam kod kardiologa - napravila sam EKG i ultrazvuk srca što je bilo u redu. Sad čekam holter za koji sam naručena 7 srpnja kako bi se odredila vrsta tahikardije. Međutim , prije nekoliko mjeseci počela sam osjećati ekstrasistole tj. preskakanje srca. To mi se jako često događa posljednjih dana. Osjetim oko 20 i više ekstrasistola dnevno. Tada me uhvati panika jer neznam kako postupiti u to trenutku. Inače sam visoka 166 cm ,a teška 48 kg. Neznam uzrok ovako nepravilnog rada srca,pa bi mi poslužio savjet. Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

20 ekstrasistola dnevno je beznačajna količina. Holter će pomoći, jer će biti moguće vidjeti o kakvim se preskocima radi. Kada napravite Holter, s nalazom (i zapisima EKG-a) javite se kardiologu.

ivanabdp89

pozdrav zanima me sta znaci sledeci zakljucak koji je moja sestra dobila od kardiologa, ona inace ima 16 godina: Telesistolni prolaps PMK. Chorda aberans ventriculi sinistri. hvala unapred

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

To je nalaz koji je relativno čest i ne mora značiti neku ozbiljnu bolest. Obično se preporuča kontrola ultrazvukom svake dvije godine.