Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Krv iz nosa i djete gubi vid na trenutak +KKS i Urin nalaz

pepeljuga13

Poztovani, mnogo sam zabrinuta. U subotu je djete bilo na bazenu od 15.30 voda je bila hladna u bazenu ali kao i svaka djeci i moje je plivalo.
U nedelje ujutro je samo kihnuo i krv iz desne nozdrve je pocela da tece posle nekog vremene je podigao glavu iz lavaboa ali je tada izgubio vid nista nije vidio, ja sam ga polegla na pod i podigla noge u vis onda je djete progovorilo i kaze da sada sve vidi.
Otisli smo u hitnu ali DR mu je samo izmjerila tlak 110/50 i napisala da se urade nalazi.
Ponedeljak uradio je sve nalaze i sa tim smo otisli kod nase DR u ambulantu. Dr ga nije ni pregledala samo kaze ponoviti nalaze , ja sam trazila da idemo pedijatru zbog kg djete ima malo vise kg. Narucila nas je kod Pedijatra i da uradimo neke nalaze.
sinoc je imao temperaturu 38,5 dala sam mu paracetamol, jutros je 36,5 C danas je dobro
Ja bih vas zamolila za misljene uvezi ovih nalaza jer od brige ne mogu da spavam. jer tek za 15 dana idemo kod pedijatra.Hvala unaprijed
Djete je musko, 12,5 god Dali preporucujete neki ljek da kupim u apoteci
WBC 5,73
NEU 3,94
LYM 1,0
MON 0,72
EO 1,01
BAS 0,06
NEU 66,8
LYM 17,5
MON 12,5
EO# 0,1
BAS 1,1

RBC 5,24
HGB 134
HCT 43,9
MCV 83,7
MCH 25,5
MCHC 304
RDW sd 33,0
RDW cv14,8
PLT 190
PCT 0,16
MPV 8,6
PDWsd 21,9
PDWcv 38,5
PLCR 31,83
PLCC 61
Hematologija
K Sedimentacija 1h-2h 35/68 Referentni interval 0+10/10+20
Biohemija
Glukoza 4,80
AST 20,9
ALT 19,8
Holesterol 2,91 do 5,2
trigliceridi 0,68 do 2,1
urea 2,45
kreatinin 45,4
zelezo 5,7
CRP 40 REF-5,0
OPSTI PREGLED URINA
IZGLED -ZAMUCEN
BOJA ZUTA
BILIRUBIN-NEG
Urobilinogen-NEG
KETONI 10 ++
ASKORBINSKA KISELINA 0,2+
GLUKOZA NORM
PROTEINI NEG
ERITROCITI NEG
PH 5
NITRITI NEG
LEUKOCITI NEG
SPECIFICNA TEZINA 1,015
Sediment urina nesto plocastog epitela , 2,3 leukocita , nesto bakterija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Od nalaza se ističe blago povišena sedimentacija i CRP. Potrebno je ponoviti ove nalaze i kompletnu krvnu sliku. Drugo se ništa ne može reći bez pregleda no ne čini mi se da se događa nešto što bi Vas trebalo tako jako strašiti.