|
Mandy
|
17.01.2008. 20:50
Poštovani,
molim Vas da mi odgovorite savjetom.
Imam 42 godine i uzimam Yasmin tablete uz koje se IZVRSNO osijećam. Moj ginekolog je sasvim protiv toga.
Zanima me da li je tableta štetna s obzirom na moju dob iako ne pušim, aktivno se bavim sportom, nemam prekomjernu tjelesnu težinu ni zdravstvenih problema. Rodila sam i više ne namjeravam imati djece.
U mladosti nisam uzimala kontracepcijske tablete osim onih koje mi je prepisao dermatolog kao terapiju protiv akni i od njih sam se loše psihički i fizički osijećala. ( Ne sijećam se imena.)
Yasmin sam uzela slučajno, prije par godina, kada sam zbog dalekog puta htjela odgoditi menstruaciju i zaista se super osijećam u svakom pogledu (bolje nego bez njih!!!). Sve što piše o prednostima -stoji.
No, brine me da li je to i koliko opasno po zdravlje i koja je gornja dobna granica za njihovo uzimanje.
Unaprijed hvala na odgovoru,
Renata Horvatek
|
|
Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.
|
17.01.2008. 21:05
Danas se smatra da ukoliko ste zdravi (što vi jeste, ali provjerite i masnoće u krvi) i ne pušite, oralnu hormonsku kontracepciju možete koristiti bez prekida do menopauze. Zato ih slobodno koristite.
|