Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.
Broj tema: 4017 | Broj poruka: 14454
Ante Perica, dr. med.
Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38
Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje
|
Autor
|
Poruka
|
|
strelica77
|
18.03.2009. 13:15
Postovani,
Vec sam Vam se obracala nedavno za dete koje ima Microsporum Canis vlasista. Otkrili smo u medjuvremenu da je to dobio u vrticu od jednog deteta.
Dakle, prvo smo 2 nedelje mazali Canesten, pa smo zatim presli na Daktanol, onda je uz mazanje pio 8 nedelja Lamisil, i posle svega toga je nalaz bio negativan, medjutim dr je primetila da ima jos ljuspica i poslala na novi bris (ali da ne mazemo i ne peremo kosu nekoliko dana pre brisa).
Novi bris je bio pozitivan.
Sada smo dobili Prokanazol (Itrakonazol) da pije 100mg , tj jednu kapsulu na dan. Dodala nam je i Mycoseb sampon uz Daktanol krem i lek.
Posavetovala se u medjuvremenu sa Decjom klinikom oko daljeg lecenja, i oni su rekli da nije problem da uzima 100 mg na dan.
Moje pitanje je sledece: posto on ima 3 godine i 14kg, a ja sam na nekoliko mesta procitala da se itrakonazol dozira 5mg/kg/dan (sto je u njegovom slucaju 70mg), da li na vec 8 nedelja prethodne terapije sme da uzima jos 2 nedelje 100mg novog leka?
Ocajna sam, zaista, i ne znam sta da radim. Molim Vas za odgovor.
Hvala unapred.
|
|
Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.
|
27.03.2009. 15:40
Dermatomikoza vlasišta zahtjeva peroralnu antimikotičku terapiju. Pokušaj liječenja Vašeg djeteta samo kremama nije (očekivano) bio dovoljan. U svakom slučaju liječenje tabletama traje više mjeseci. Što se tiće doze, mislim da nemate razloga za brigu.
|