Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.
Broj tema: 4017 | Broj poruka: 14454
Ante Perica, dr. med.
Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38
Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje
|
Autor
|
Poruka
|
|
ana07
|
19.11.2014. 11:55
Molim Vas par odgovora.Prije mjesec dana sam skidala dva madeža,na čelu i vratu i phd nalaz je pokazao da se radi o madežima( D 22).Ono što mene zbunjuje je činjenica da su ti madeži trebali biti odstranjeni u cjelosti po preporuci dermatologa( u ožujku mi je odstranjen BCC vel.2 mm), a liječnik je bez obzira na nalaz dermatologa to uradio RFA metodom i to mi tek na kraju rekao.Zanima me da li sada smijem korijen tih istih madeža odstraniti kirurškim ?Unaprijed hvala na Vašem odgovoru i lijep pozdrav.
|
|
Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.
|
19.11.2014. 18:15
Mislim da je madeže trebalo odstraniti klasičnom kirurškom ekscizijom, ali da sada (kada je već tako) ne idete ponovo na kirurški tretman.
|
|
ana07
|
20.11.2014. 10:15
Hvala Vam na odgovoru.Madeži nisu imali nikakve atipije,samo su bili veći od 5 mm.Molim Vas da mi samo odgovorite da li je osim kontrole kod dermatologa svakih 6 mjeseci potrebno raditi bilo kakve druge kontrole vezano za BCC i da li se pomoću dermatoskopa mogu redovito pregledati i ova dva "korijena madeža" što su ostala.Unaprijed hvala na Vašem odgovoru,lijep pozdrav.
|
|
Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.
|
20.11.2014. 11:40
Nakon odstranjenja bazocelularnog karcinoma su dovoljne kontrole 1-2x puta godišnje. Za madeže je problem pratiti dermatoskopski nakon nepotpunog odstranjenja. Zbog toga se takav način odstranjena niti ne preporuča.
|
|
ana07
|
20.11.2014. 12:45
Hvala Vam na odgovoru.
|