|
Autor
|
Poruka
|
|
rafaello
|
04.11.2021. 14:45
Poštovani,
prije 17 dana sam operirala tri ciste na jajnicima (desni jajnik 5cm, lijevi jajnik 3 cm) zbog endometrioze, a gdje su mi pronašli priraslice na crijevu te se vršila resekcija crijeva. Šavove mi još nisu skinuli jer nije zacijelilo do kraja. Stolica mi je tvrda i često sam naduta. Ono što mi stvara estetski problem jest i što mi je trbuh jako napuhan kad nešto pojedem. Inače sam mršava i ravna i ovo mi sad izgleda grozno. Nikad prije nisam imala problema s time jer mi endometrioza nije uzrokovala niti jedan problem. Je li ova napuhnutost potencijalno od operacije ili?
|
|
Ivo Balenović, dr. med.
|
05.11.2021. 11:15
Poštovana, nadutost je posljedica slabije peristaltike crijeva. Ona može biti posljedica operacije, ali i prehrane. Treba izbjegavati hranu koja se teško probavlja - masna hrana, slatka gazirana pića, povrće kao što je kupus, repa, grah i leća.
|
|
rafaello
|
07.11.2021. 14:15
Poštovani, zanima me još kada bih mogla očekivati menstruaciju? Zadnja je bila 5.10. Nakon operacije sam dva tri dana malo krvarila i nakon toga sam imala ponekad svijetlo smedji iscjedak, ali nisam dobila menstruaciju. Jučer i danas imam vaginalni iscjedak proziran i ljepljiv.
|
|
Ivo Balenović, dr. med.
|
08.11.2021. 16:30
Za to bi trebalo napraviti uzv pregled. Moguće je da je zbog stresa došlo do hormonske neravnoteže i posljedičnog kašnjenja ili izostanka ovulacije, a time i menstruacije. UZV pregledom se može vidjeti da li je nastupila ovulacija, te prema izgledu endometrija procijeniti faza ciklusa
|