|
Autor
|
Poruka
|
|
tonka2222
|
08.04.2013. 23:00
Poštovani, imam problem. U zadnje vrijeme, odnosno već 5,6 mjeseci ne čujem dobro. Kada mi netko priča izbliza čujem ga, ali kada nastane buka cujem nesto, ali ne razumijem. Pokušala sam staviti nekakvu otopinu u uho i počelose jako pjeniti. Nekoliko sam puta to st
avljala i svaki se put pjenilo. Zanima me jel to nešto nije u redu sa sluhom ili je nešto bezveze?
|
|
Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.
|
21.05.2013. 13:35
Poštovana, nakon otoskopskog pregleda zvukovoda snimite sluh, odnosno učinite tonsku audiometriju i timpanometriju koji će pokazati u kojoj je mjeri izražen gubitak sluha. Nemojte koristiti hidrogenske kapi, mogu samo povećati volumen ceruminalnog čepa i time ga još jače utisnuti u zvukovod, odnosno izazvati iritaciju kože zvukovoda.Obzirom na audiološki nalaz, dobit ćete odgovarajuću terapiju.
|
|
kris6tina
|
26.11.2013. 11:40
Poštovani,
zadnjih tjedan dana imam problem s lijevim uhom.
Prilikom zijevanja (ili kašljanja) imam osjećaj šuma u lijevom uhu, odnosno, javlja se zvuk kao da je uho puno vode, žubornje, ili možda sličnije gužvanju najlonske vrećice. Nema bolova.
Inače, jako pazim kada se radi o ušima na hladnom vanjskom zraku, jer kada ne koristim kapu ili traku za uši po hladnom vremenu, javlja mi se glavobolja. Tako da zaista pazim da nosim kape i trake.
Pri spavanju koristim čepiće, praktički svakodnevno.
Možete li pretpostaviti o čemu se radi i možete li mi preporučiti kakav preparat, lijek kojim bih taj šum mogla ukloniti?
Unaprijed zahvaljujem.
|
|
Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.
|
08.01.2014. 13:45
Poštovana, zbog isključivanja disfunkcije Eustahijeve tube i sekretornog otitisa, učinite timpanometriju i tonsku audiometriju u Audiološkom centru ORL. ORL specijalist će preporučiti terapiju temeljem nalaza.
|