|
tara
|
07.11.2002. 19:57
Poštovani...
Imam 21 godinu i studiram. Posao kojim sam se oduvjek željela baviti, na neki način uključuje stalne kontakte s ljudima. No kad bih trebala bilo što progovoriti, izboriti se za bilo što nastaje ogroman grč. Isto je i s telefoniranjem, posebice ako zovem nekog tko mi je bitan za karijeru. Otvorim usta i trebam veliki fizički napor da bi bilo kakav zvuk izašao. Oblije me znoj. Primjećujem da na naki način propadam, jer zašto se mučiti kad ionako na kraju ne mogu ništa dovršiti čim se ukljući komponenta "govor i nastup". U mladosti sam imala problema s mucanjem, otac mi također muca, i dan danas kad sam uzrujana počinjem mucati. U društvu to zna biti doista traumatski. Svjesna sam da je to psihološke prirode. Kao da se bojim uspjeti u nečemu. Inače sam komunikativna i u privatnim odnosima nemam problema s govorom. Bila sam kod psihologa, zaključio je da sam napeta. Neznam kako da taj problem riješim. Da li pomažu Bachove kapi, Persen ili možda Valerijan?
Uistinu bi vam bila zahvalna na bilo kakvom odgovoru.
|
|
ivana
|
18.12.2002. 09:18
Imam 21 godinu, studentica sam. Nedavno mi je dijagnosticirana socijalna fobija. Uzimam seroxat tablete. Osjećam da je količina tjeskobe manja ali i dalje me je strah.
Bojim se javnih nastupa. Glas mi počne drhtati , cijela se zacrvenim počnem se tresti...Hoće li mi tablete moći pomoći da održim seminare.
Još bih vas pitala postoji li neka metoda kojom bih mogla pomoći sama sebi.
Unaprijed hvala!
|