Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.
Broj tema: 906 | Broj poruka: 2668
Dean Cekić, dr. med. dent.
Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5
Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje
|
Autor
|
Poruka
|
|
Ivo
|
21.07.2005. 13:21
Postovanje,
imam pitanje koje se odnosi na estetiku krunica i mostova.Zanima me da li se u zubotehnickim laboratorijima u Hrvatskoj koriste metode pravljenja krunica tako da se ne vidi crni rub oko zubnog mesa, jer s vremenom dolazi do povlacenja zubnog mesa i dolazi do vidljivosti crnog ruba oko krunice sto estetski ne zadovoljava.
Ovo pitanje se odnosi na krunice i mostove sa metalom i keramikom.
U zemljama zapadne europe se koristi metoda po kojoj se za vrijeme pravljenja krunice sa metalom ne ide skroz do vrha sa metalom neko se rub ispuni sa keramikom i tako da estetski lijepo izgleda.
Kako se zove navedena metoda pravljenja krunica i da li je cijena puno veca nego kada se do kraja ispuni metalom.
Unaprijed hvala
|
|
dr.sc. Silvana Jukić
|
01.08.2005. 12:42
Takav način izrade krunica postoji u Hrvatskoj i većina kvalitetnih laboratorija koji izrađuju keramičke nadomjestke na taj način završava rub krunica. Poseban naziv metode ne postoji. Estetski učinak krunice ovisi i o samom tehničaru, odnosno voditelju laboratorija, obzirom da je njihova izrada zahtijeva osjećaj za estetiku, odnose među preostalim zubima i čitavoj fizionomiji lica. Ne manje važan je rad stomatologa koji će brušenjem i pravilnim uzimanjem otiska omogućiti tehničaru dovoljno mjesta za metal i dovoljno debeli sloj keramike koji će u potpunosti prekriti metal. Cijena takve krunice je nepromijenjena, ali postoje razlike u cijeni između laboratorija i samih stomatologa u konačnoj cijeni rada. Pri tome je ponekad teško procijeniti kvalitetu kroz cijenu, pa je možda najbolja ipak preporuka zadovoljinih pacijenata.
|