Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.
Broj tema: 6684 | Broj poruka: 26565
Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.
Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126
Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje
|
Autor
|
Poruka
|
|
kala008
|
22.04.2013. 22:10
Poštovani,
dijete, 3 god,. ima već 5 dna vodene kozice. Treći dan je temperatura bila 38,9 i dala sam mu 7 ml lupoceta, Spala je i više se nije javljala, no, danas, znači 2 dana poslije lupoceta, dijete mi je cijeli dan na dodir hladno, mjerila sam mu temperaturu u više navrata tijekom dana i uvijek je oko 35,4-35,6. Zvala sam našu pedijatricu koja smatra da "sa zasada ne trebam brinuti". Dali je takva temp. uobičajena i trebam li inzistirati na nekakvim pretragama? Unaprijed hvala
|
|
Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.
|
26.04.2013. 09:50
Ako se u međuvremenu temperatura nije normalizirala javite se infektologu.
|
|
kala008
|
27.04.2013. 03:00
Hvala Vam na odgovoru. Temperatura se normalizirala nakon 2 dana. Pozdrav
|
|
baltazar15
|
08.12.2016. 11:35
Poštovani
Sin mi je dobio kozice prije 25 dana.bez temperature i komplikacija. Dvadeseti dan dobio temp 38.5 koja je trajala 3 dana i dala sam mu ukupno 3 puta nurofen sirup. 3 dana nakon toga opće stanje djeteta je umor u temp 34.4 pod pazuhom. Cijelu noć se nije dizala dok hitna nije dala rastvor glukoze. Nakon odlaska hitne temp opet pada. Krv i urin bez odsupanja. Drugu noć opet 34.4.Moje pitanje je da li da ga utopljavam s obzirom da ispusta hladni znoj? Pije vruće napitke
|
|
Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.
|
16.12.2016. 11:25
U pravilu vodene kozice traju 8 dana, predugi je period od njih da bi se niska temperatura dovodila u uzročno posljedičnu vezu. No ipak, vrlo rijetko, može doći do upale mozga i 2 tjedna nakon preboljenih kozica što može uzrokovati i ovakve smetnje koje opisujete. Savjetujem da konzultirate dječjeg infektologa. Utopljavati je treba.
|