Bolesti štitne žlijezde

rezultati tsh

ja i ja

Poštovani,

ako možete da mi prokomentirate nalaz tsh prije kontrole... zadnjih mjeseci tsh mi je imao vrijednost 5,6 prije terapije, zadnja dva mjeseca pijem eutyrox 25 (1x1,5), nalaz od prije par dana pokazuje vrijednost tsh 0,50... pa me zanima koja je najpovoljnija vrijednost tsh, hoće li mi dr. smanjiti dozu hormona, je li moguće čajevima regulirati tu razinu?

Pozdrav

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana/i ja i ja,

Idealne vrijednost TSH su izmeđi 1 i 2 s tim da se netko bolje osjeća kad je nalaz bliže 2 a netko kad je nalaz bliže jedan tako da je to individualno. Za sada Vam mogu reći da je liječenje tableta najbolje te Vam ne bih savjetovao nikakve čajeve već redovno uzimanje terapije i redovne kontrole.