Kontaktne leće

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Očna poliklinika OPTO CENTAR
Zagreb, Vlaška 64

keratoconus

Mario

Na oftamološkom pregledu dijagnosticiran mi je keratoconus,
prepisane su mi kontaktne leće, i kao posebno upozorenje preporuka ne podizanja teških tereta. Inače se bavim sportom i
polovinu svojih treninga obavljam u teretani u svrhu povećanja snage.S obzirom na dijagnozu i moj hobi molim vas iznesite mi svoje mišljenje o nastavku takve vrste treninga,uz jasno razumna naprezanja i relativno male težine.

Unaprijed zahvalan!

dr. Dean Šarić

Cijenjeni,
Nema dokaza da bi jaki tjelesni napori utjecali na progresiju keratokonusa stoga Vam savjetujem da slobodno nastavite sa hobijem. Pri intenzivnom bavljenju sportom jedina realna opasnost je da bi zbog lošijeg vida došlo do moguće povrede npr kod kontaktnih sportova i slično, stoga je Vaš izbor sporta pravilan.

Sa poštovanjem,
dr. Dean Šarić

brigitta

Poštovani.

ja imam dvije bolesti oka - keracotonus i astigmatizam, na oba oka. to mi se razvilo oko 18 godine, s time da sam prije savršeno vidjela. ja sad nosim polu - tvrde kontakne leće (već 3 godine); no htjela bih se informirati u svezi s noćnim lećama. da li bih ja to mogla upotrebljavati, te ako mi možete reći kome da se obratim u vezi s tim lećama.

unaprijed hvala!

dr. Dean Šarić

Cijenjena,
U slučaju keratokonusa nije moguća korekcija vida tzv "noćnim lećama"
dr Dean Šarić