Estetska kirurgija

promjena ispod kože

Samsung11

Postovanje,

prije 15 dana sam imala manji hirurski zahvat na licu (klinicka dijagnoza je TM REG NASOLABIALIS). Izvadili su mi sitan sivkasto žućkasti isječak tkiva, dimenzija 5x4 mm, koji se uzme u cjelosti u 1 kalup.MKČ. Patohistološka analiza je pokazala da primljeni materijal sadrži samo hijaliniziran i djelimično kalcificiran čvor.
Molila bih Vas da mi date svoje misljenje o ovom nalazu, da li je to nesto opasno? Hvala!

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, bilo bi najbolje da se za Vaš konkretan slučaj obratite kolegi koji je obavio zahvat da Vam pojasni nalaz, s obzirom da je doktor točno upućen u Vaš slučaj.

Kety_bac

Poštovani !

Znam da ovo nije pitanje na temu no trebam pomoć jer sam pomalo u brizi...
Još u zimi sam nakon pada poprimila udarac po nozi ispod koljena na mišić ( više iznad stopala ) .Bilo mi je plavo kao masnica , no međutim to je otišlo ali problem je u tome što na tom dijelu nemam osjećaja , tj. kada prolazim prstima po tom dijelu , osjećam trnce .. ne znam što da radim prošlo je dosta vremena . Nemam nikakve probleme niti išta drugo , samo me zanima zbog čega nemam osjet na tom dijelu i može li to biti opasno. Nadam se da znate nešto o tome.

Hvala unaprijed !

znatizeljna92

Poštovanje,

imam jedno pitanje vezano za izgled.Ne znam da li sam odabrala dobru grupu za pitanje,ali mislim da bi mi znali odgovoriti.Zanima me kako se riješiti celulita..?? :/ Imam 20godina i do sada uopće nisam imala problema s tim...Sada u zadnje vrijeme mi se baš pojavio po nogama i vidi se jako što meni užasno smeta..Visoka sam 180cm i imam oko 68-70kg. Da li to ima veze sa prehranom jer sam prije pazila što i koliko jedem,doručak sam preskakala,nisam večeravala,izbjegavala sam slatko itd..U zadnje vrijeme sam se malo opustila,jedem uglavnom normalno,slatko i popijem tu i tamo sok,manje se bavim tjelovježbom skoro pa nikako nego prije..Kako da ga se riješim na prirodan način,bez nekih estetskih zahvata,aparata i slično..Postoji li možda kakav gel,krema,vježbe i sl..?? Nadam se da će te mi odgovorit čim prije..Unaprijed hvala..

Srdačan pozdrav!

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovani, što se tiče osjeta, on bi se trebao vratiti s vremenom, jer živčanim okončinama treba vremena da se regeneriraju. Kada je o osjetu i živcima riječ govorimo o mjesecima koji su potrebni da bi se situacija vratila u normalu.

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, na žalost je "celulit" odnosno ono što zovemo celulitom - namreškana površina kože, u večini slučajeva rezultat genetike tj. kvalitete kože , a manje stvar prehrane - osim naravno kod pacijenata sa značajnijom prekomjernom tjelesnom težinom. Iz iskustva znamo da se problem tzv. "narančine kore" ne može riješiti nikakvim tretmanima, osim eventualno tjelovježbom , kojom se opuštena koža može zategnuti. Naravno, pod uvjetom da je nema previše i da težina nije prekomjerna.