Estetsko-korektivna dermatologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Crvene tackice (nalik na mladeze)

Noviclan

Ovog leta posle suncanja pojavile su mi se crvene tackice, okruglo je kao mladez i unutra je krv. Mene zanima da li moze da se spreci njihovo pojavljivanje i da li mogu da se uklone? Hvala unapred

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu zaključiti o čemu je riječ, te Vam ne mogu odgovoriti na Vaša pitanja. Obratite se liječniku.

zbunj_

Postovani,naime gledam po netu tockice mnijaturne crvene po dlanovima i prstima...nigdje ne.nalazim slicne mojima. Naime, imam ih svega par. Na jagodici palca,kaziprstu te jos jednu na zglobu kaziprsta.Nisu dosle odjednom nego postepeno i ne prolazecca godinu dana vec. Minijaturne su recimo kao ubod iglicom,a znam da me nikakva "zivina" nije ubola,ne svrbi i nemam nigdje na ostatku tijela slicnih. Molila bih Vase cijenjeno misljenje. Hvala unaprijed. L.p.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda je riječ o malih hemangiomima (krvožilnim benignim tvorbama koje bi se mogle ukloniti 532 nm laserom. Inače, je li riječ o tome ili nečemu drugome možete utvrditi samo na pregledu kod dermatologa.