Kardijalna kirurgija

operacija srca

marija

Molim da mi odgovorite kako se zatvara prsna kost nakon operacije. Postoji li razlika između konca Surgidac 5 i konca Ethibond 5? Koji se češće koristi i koji bi vi preporučili? Postoji li među njima uočljiva razlika?
Koji je bolji obzirom na rehabilitaciju?

dr. sc. Darko Anić

Prsna kost se moze zatvoriti zicama ili koncima koje ste spomenuli. Nema vece razlike izmedju oba konca niti po kvaliteti, ni u procesu rehabilitacije. U svijetu i kod nas uobicajeno je zatvaranje prsne kosti sa zicama koje daje vrlo dobre rezultate s obzirom na cijeljenje kosti i njezin stabilitet, tako da zatvaramo u pravilu sa zicama.