Otorinolaringologija

Krv iz nosa

makar01

Imam 14 god. i treniram boks.Nakon jako blažih udaraca po nosu odmah počinje krvarenje.Najčešće bude par kapi krvi.Ponekad kad imam prehladu također mi se teče krv.
Zanima me uzrok tomu i kako to mogu spriječiti.Hvala na odgovoru.

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, najvjerojatnije imate proširenje kapilarnog crteža u prednjim dijelovima sluznice nosne pregrade gdje se nalazi splet kapilara poznat pod imenom plexus Kisselbachi.Problem možete riješiti spaljivanjem, odnosno elektrokoagulacijom navedenih proširenih kapilara u lokalnoj anesteziji. Nakon zahvata, trebate štediti nos od trauma još 7-10 dana dok krustice ne otpadnu.