Otorinolaringologija

Problem sa sluznicom nosa...

Ljubo

Cesto, nakon sto boravim u vecim halama, trgovackim centrima, ili drugim klimatiziranim prostorima i opcenito prostorima gdje je zrak jako suh (centralno grijanje), javlja mi se peckanje u grlu a kasnije i zadah iz nosa. Nazalost, sam ga ne mogu uvijek detektirati ali zato to redovito cini moja djevojka sad
Bris nosa i grla je uredan, a moja doktorica smatra da je to alergijska reakcija na taj suhi zrak, prasinu (vezanu za te velike hale). No sto uciniti protiv toga?

prof. dr. Željko Bumber

Suhi zrak svojim fizikalnim karakteristikama oštećuje i uništava sluznicu. Ako postoji deformacija nosne pregrade taj je utjecaj još značajniji.
Predlažem pregled nosa.