Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

alergija na hladnoću

mida

Cijenjeni doktore!

Uslijed dijagnosticiranja i dokazivanja alergotestom alergije na hladnoću, dječaku starom 3 godine i 10 mjeseci, osim ostalih nalaza, specijalist pedijatar nas je uputio učiniti i neke dodatne pretrage IgA, IgM, C3, C4, CIC, RF, krioglobuline i sve su unutar referentnog intervala, krioglobulini nisu dokazani, jedino su nam povišeni IgG na 18,60, a ref. interval je od 7,02-16,32 i smanjeni CH50 na 189, a ref. interval je 200-300.

Kontrolni pregled kod liječnika imamo dogovoren tek za dva mjeseca pa Vas najljepše molim da mi pojasnite nalaz!

Hvala!

Darko Richter, dr. med.

Nije jasno ništa, pa tako niti ovi nalazi. Naime, alergija na hladnoću ne testira se alergotestom, već aplikacijom leda.

mida

Izvinjavam se što nisam bila jasna;
Alergotest aplikacijom lda smo napravili i tako dokazali alergiju pojavom urtike.
Ovo su krvni nalazi na koje nas je liječnica uputila uz alergotest kako bi napravila kompletnu obradu!

Darko Richter, dr. med.

Mislim da vam nalaze mora pojasniti onaj koji ih je ordinirao. Tumačenje je njegovo.
Ja vam mogu nešto reći o tim nalazima ako doznam tko i gdje ih je ordinirao ili izradio.

mida

Nalaze nam je ordinirala dr. Turkalj iz bolnice Srebrnjak, kod koje smo i naručeni na pregledu (s ovim nalazima) za više od mjesec dana, a napravljeni su u laboratoriju na Sv. Duhu, navodno smo jedino tamo i mogli u RH napraviti te pretrage.

Darko Richter, dr. med.

Mislim da je najbolje da pričekate što će vam ona reći.