Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

disanje

Postovani,
prije dva dana primjetila sam neobican zvuk koji dijete izvodi prilikom puzanja, smijanja i placa- dok udise cuje se duboki hraptajuci zvuk. Ne pokazuje da mu to smeta. Nalikuje zvuku koji se cuo dok je bio skroz mala beba, a za sto sam kasnije saznala da je vezan uz hrskavicu koja treba srasti. Kako nisam upucena u to u kojoj dobi ta hrskavica srasta (dijete ima 10 mjeseci), ne znam je li rijec o tome ili necemu drugome... Dok sjedi ili je u narucju nista se ne cuje, takodjer dobro spava i jede, veseo je. Nije bio prehladjen, nosic mu je cist, nema temperaturu, ne kaslje. Sto mi je ciniti?

Darko Richter, dr. med.

Možete pričekati, ili otići svojem liječniku da to vidi/čuje. Najbolje je taj zvuk snimiti video-kamerom , i donjeti liječniku da to zorno doživi, tj. i da čuje zvuk i vidi dijete dok taj zvuk proizvodi.