Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Grčenje i izvijanje

davor16

Prije mjesec i pol dana smo krenuli u šetnju kad samo primjetili da se naša 2.mjesečna beba izvila u lijevu stranu i ukočila, očne zjenice su otišle u gornji lijevi kut..
Nismo je mogli ispraviti, kratko vrijeme je bila skroz ukočena.
Odmah smo otišli do njene pedijatrice koja nas je uputila u na hitan prijem.
U bolnici je zadržana 10-ak dana, izvršene su sve moguće pretrage, od punkcije do magnetske , svi nalazi su uredni, neki su uzorci poslani u Zagreb (nalaz još nije stigao-kromosomski).
Otpuštena je iz bolnice sa dijagnozom konvulzije prema riječima liječnice,.., bez ikakve terapije.
Naša pedijatrica nam je protumačila otpusno pismo u kojem se spominju konvulzije, ali i distoni sindrom.
Redovito smo radili zadane vježbice i ona prema riječima pedijatrice uspješno napreduje.
Glavicu drži čvrsto ali je ne okreće na desnu stranu, kao da dođe do zida i ne može dalje.

Da ne dužim, prije 4 dana se ponovo izvila i ukočila, odmah smo otišli na hitan prijem.
Ovaj put smo vrlo jasno uočili neslaganje liječnika od kojih jedno tvrdi da je riječ o konvulzijama, a druga dva su na strani distonog sindroma.
U međuvremenu nalazi pristižu vrlo uredni.
Danas nam je liječnik objasnio da je riječ o vrlo zanimljivom medicinskom problemu za koji još uvijek ne mogu naći uzrok,.,i da zapravo ne znaju o čemu je riječ, smatra da problem nije neurološke prirode?!

Odlučili smo tražiti drugo mišljnje, no gdje i kod koga?!
Molim za mišljenej, savjet.

Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Iz napisanog pretpostavljam da niste iz Zagreba, potražite drugo mišljenje na jednoj od klinika. AKo niste mogli uspostaviti kontakt sa djetetom u vrijeme zapaženog događaja (ili skrenuti pozornost na sebe) tada je najvjerojatnije riječ o cerebralnom napadu (konvulzijama) i svakako će biti potrebno daljnje praćenje (ponavljanje EEG-a).

davor16

Poštovni,

Zahvaljujem se na vašem odgovoru.
Riječ je o Splitu.
Liječnica koja ju je preuzela je odbacila konvulzije.
Dodatno je napravljen niz pregleda između ostalog i produženi EEG, nalazi su BO, tako kaže lijećnica i piše u otpusnom pismu.
Dijete je otpušteno,, a savjet je u slučaju ponavljanja slikati , samo u slučaju različitom od dosadašnjih doći na hitan prijem.
Pregledi za 3 mj.

Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Slažem se sa preporukama, bit će sve dobro.