Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

kožica na piši

roberta

Poštovani!
Imam sina od dvije i po godine, do sada sam mu uvijek pri presvlačenju lagano povlačila kožicu na piši i uvijek je išlo bez problema. No otkad više ne nosi pelene sam ide na zahod, pa ga nisam u prilici nakon svake nužde oprati. Jučer se tužio da ga pišo boli, a danas sam primjetila da mu je malo natečen i kada sam ga išla oprati iscurilo je ispod kožice prepucija malo gnoja . Oprala sam dobro, ali sam zabrinuta jer vidim da se kožica sada više ne povlači kao prije i glavić je lagano crven, što da radim? Inače piški normalno i ne tuži se na peckanje.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dr. Darko Richter

Ima upalu - balanoposthitis. Namazati Garamycinom ili nekom drugom antibiotskom masti/kremom (Chloramphenicol, npr.), izvana, i, koliko ide, iznutra, više puta dnevno, nekoliko dana, dok ne prođe.

roberta

Hvala!