Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Molila bih za savjet

miilena

Moja djevijcica ima 7 godina ide u prvi razred
Prosli ponedjeljak je pocela viroza, prvo grlobolja pa curenje nosa i lagani kasalj
Niam joj nista davala proslo za 3-5 dana ali je ostao prisutan slajm u nosu, koji nikako nije mogla izduvati, na vece bi se pojavilo hrkaje,i stalno se zalila kad digne glavu da osjti kako joj se slijeva u grlo
Do danas nije bilo temperature pa je nisam vodila dr
Jutros se probudla sa temperatuom 38,5 zacepljenim nosom i povracanjem
Dala sam joj paracetamol ali ga poslije 20 minuta povratila Povracala je izmedju 7h i 12h svako malo cim nesto popije opet povracanje Vodila je dr koji je pregledao ali sem kulanja u crijevima i blago povisenih limfih zljezda ne vidi nista Pluca su ok grlo nije crveno osjeca slajm ali u nosu
Kaze da je stomacni virus
Kad smo dosli kuci dala sam joj sirup vomex ali ga je povratila za 10 minuta, toliko se naprezala sa povracanjem a nema vise nista za povratiti
od 12.30h hvla bogu ne povraca, valjda je nesto ostalo od vomeksa u stomaku i pomglo joj
temperatura se krece oo 37,5 ona je pocela pomalo da pije i jede stapice ali se zali da joj smeta slajm u grlu
Molia bih vas z savjet, na sta je vama ovo licilo da li moze biti stomacni ili ipak problemi sa nosem i slajmom
Dr nije nista dao za slajm kaze sad na stomak ne dolazi u obzir nikakav sirup
Molila bih vas da li mi mozete dati savjet

Darko Richter, dr. med.

Vjerojatno angina.

miilena

hvala dr
ona za sad nema velku temperaturu , ne znam samo da veceras ne poraste
Hvala bogu prestala je sa povracanjem ali joj je nos bas zastopan,ukljucila sam joj kapi za nos i uspjela je da izduva nos nekoliko puta danas sadrzaj je samo gust i jedva se razvaci maol zelen
mne samo brine sto ona sve ovo sa nosem vuce od proslog ponedjeljak
pa vas molim za savjet kako jos pomoci da li je grlo ne znam jos ne zali se na njega,

Darko Richter, dr. med.

Puno tekućine, skidanje temperature, a ako vidite zeleni iscjedak iz nosa, to bi bilo za antibiotik: po mojem iskustvu tu je dosta dobar Klavocin,Zinnat ili Sumamed. Sumamed bih dao tek ako prethodni lijekovi nisu imali učinka (jedan ili drugi).