Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

natečenost lica

dreamfall

Postovani,
Imam sina od 2 god i 9 mjeseci. Prije par dana poceo mu je curiti nos, da bi nakon toga dobio temperaturu 37-38,5. To je trajalo tri dana, drugi dan temperature dobio je i proljev, koji je trajao samo jedan dan. Jučer je temperatura prestala, i ja nisam zvala doktoricu, jer sam mislila da je sve to neka prolazna viroza. Međutim, jutros se probudio s blago vidljivim osipom po trupu, i lice mu je prilično natečeno, cijeli dan izgleda kao da se tek probudio. Uz to, već dana dana slabije mokri, a urin mu je tamnije žut. Mislila sam da je bio blago dehidriran zbog proljeva, ali sada, kad je tako natečen, bojim se da nije nešto ozbiljnije. Zanima me, sto bi sve to moglo biti, trebam li se zabrinutii i dijete voditi na hitnu (obzirom da je vikend), ili pricekati do ponedjeljka?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nije dobro slati upite ovim putem ako sumnjate da je riječ o hitnom stanju - treba obaviti pregled i laboratorijske pretrage!