Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

strabizam

maggyy

pozdrav imam dječaka od 5 godina, prije godinu i pol smo primjetili da mu je jedno oko počelo povremeno bježati u unutarnju stranu i to samo kad je umoran i kad mu se spava. okulist je rekao da ima strabizam i dioptriju na oba ok + 2,5. Dobili smo naočale sa dioptrijom +1,5 koje sad nosimo već godinu dana. Mene sad zabrinjava što ja ne vidim nikakav pomak, oko mu i dalje jednako bježi i imam osjećaj da te naočale ništa ne pomažu.Neko vrijeme smo mu stavljali i flaster ali je doktor rekao da više ne treba i da samo nosi naočale. Molim Vas za savjet, što da radimo, da li da idemo po drugo mišljenje i da li je ovo uopće prava terapija za njega?? Da li bi bila potrebna operacija u ovom slučaju ako se to naočalama na uspije ispraviti?Uopće mi nije jasno zašto se taj strabizam javio tek u trećoj godini jer do tak ga nije imao, koji bi bili mogući razlozi?Unaprijed zahvaljujem

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Tipično je da se strabizam javi naknadno, koji puta doslovce u jednom danu. Možete zatražiti drugo mišljenje dječjeg oftalmologa - tsrabologa. Operacija se izvodi relativno rijetko i to ako naočale i ortoptičke vježbe ne daju rezultata. Ne znam da li stakla koja su propisana imaju i pizmice (zadebljana su na strani prema kojem oko bježi? Potražite drugo mišljenje.