Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

stridor

mariam

Postovani!
Moja djevojcica ima deset mjeseci i uvijek na pregledu kod pedijatra doktorica veli da se jos uvijek cuje stridor. Molim Vas da mi objasnite sto je to kada nestaje i da li je opasno.Inace je ona vrlo napredna beba ali s kilazom uvijek na donjoj a visinom na gornjoj granici za njen uzrast.
Puno Hvala

Dr. Darko Richter

Stridor je čujno disanje, osobito u fazi udaha, a nastaje na razini ždrijela ili grkljana. U dojenčadi je obično riječ o mlohavijim hrskavicama grkljana, koje se s vremenom učvrste. Stridor rijetko traje i nakon 3 godine života, a ako ge vi ne čujete, već samo liječnica na slušalice, čini se da taj stridor i nije tako značajan.